Prva liga Telekom Slovenije

Zmaji le še točko oddaljeni od naslova: Dvojček Kronavetra za zmago nad Krškim

Ljubljana, 23. 05. 2018 15.52 |

V 35. krogu PLTS sta se v Stožicah udarila Olimpija in Krško. Zmaji si po zmagi na večnem derbiju niso dovolili spodrsljaja, dva zadetka v mrežo Krčanov je zabil Rok Kronaveter (2:0). Ljubljančane tako od naslova državnega prvaka loči le še ena tekma.

• Zadetek Kronavetra na tekmi proti Krškem (1:0)
    01:01
    Zadetek Kronavetra na tekmi proti Krškem (1:0)
  • Drugi zadetek Roka Kronavetra z enajstmetrovke (2:0)
    01:33
    Drugi zadetek Roka Kronavetra z enajstmetrovke (2:0)

Varovanci Igorja Bišćana so v tekmi proti Krškem nastopili brez kaznovanih Daria Čanađije in Abassa Issaha, po zmagi na večnem derbiju pa tudi v predzadnjem krogu PLTS niso zatajili in si zagotovili nove tri točke. Kljub temu je za slavje še prezgodaj, saj so zmagali tudi tekmeci iz Maribora, ki tako pred zadnjim krogom še vedno zaostajajo le dve točki.

Leon Benko
Leon Benko FOTO: Aljoša Kravanja

Zeleno-beli so v prvem polčasu prevzeli pobudo na zelenici in sprožili proti vratom gostov veliko strelov. Že v samem začetku je bil nevaren Rok Kronaveter, ki je streljal proti vratom Žige Freliha, vendar je krški čuvaj vrat strel ubranil. Tudi tri minute kasneje so se zmaji izkazali po udarcu Kronavetra s prostega strela, a je Marko Krajcer pred golovo črto žogo odbil z glavo. Dobro razpoloženi vezni igralec zmajev pa je v 12. minuti premoč na zelenici le kronal z zadetkom. Po podaji Ricarda Alavesa je ob slabem posredovanju Marka Krajcerja sam prišel pred Freliha in zatresel nasprotnikovo mrežo.

Tudi v nadaljevanju je bila Olimpija nevarnejša. Predvsem Leon Benko je zapravil nekaj poskusov iz bližine, za nameček pa je bil neuspešen še Alves, ki se je povsem sam znašel v bližini vrat, a slabo zadel žogo. Prednost Ljubljančanov bi lahko še povišal Kronaveter, ko je poskusil iz bližine, a je izvrstno posredoval Frelih.

Rok Kronaveter
Rok Kronaveter FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem polčasu pa je domačim le uspelo podvojiti prednost. V 66. minuti je v kazenskem prostoru po prekršku Klemna Šturma padel Stefan Savić, strel z bele točke pa je v zadetek pretvoril Kronaveter. V naslednjem napadu je previsoko meril rezervist Andres Vombergar.

Domači nogometaši so bili odločnejši tudi v nadaljevanju. Nik Kapun, ki je v igro vstopil namesto strelca dveh zadetkov Kronavetra, je v 79. minuti žogo poslal v Frelihovo naročje. Povsem brez moči pa niso bili niti gostje, enegaredkih strelov z razdalje je tri minute zatem sprožil David Kovačič, a je bil nenatančen. Malce za njim je Miljan Škrbić sprožil sploh prvi gostujoči strel v okvir vrat, a je bil Aljaž Ivačič na mestu.

Ljubljančani bodo v zadnjem, 36. krogu v nedeljo gostovali v Domžalah.