Prva liga Telekom Slovenije

Olimpija po preobratu slavila v Ljudskem vrtu! Junak z golom v 90. minuti rezervist Vombergar

Ljubljana, 19. 05. 2018 21.41 |

Marko Gašparin Nika Arsovski
705

Nogometaši Olimpije so na večnem derbiju v Ljudskem vrtu s 3:2 premagali domačo zasedbo Maribora in se tako dva kroga pred koncem prvenstva znova vrnili na vrh lestvice, kjer imajo dve točki prednosti. Odločilni zadetek je z glavo v 90. minuti zabil Andres Vombergar, oba gola za Mariborčane je dosegel še naprej vroči Luka Zahović.

• Zadetek Čanađije za vodstvo Olimpije v Ljudskem vrtu (0:1)
    00:57
    Zadetek Čanađije za vodstvo Olimpije v Ljudskem vrtu (0:1)
  • Zadetek Luke Zahovića za izenačenje na večnem derbiju (1:1)
    01:08
    Zadetek Luke Zahovića za izenačenje na večnem derbiju (1:1)
    Odločilni zadetek Andresa Vombergarja v Ljudskem vrtu za zmago Olimpije s 3:2

Uvodne minute so bile pisane na kožo gostov, ki so že v 3. minuti uspeli zatresti mrežo Jasmina Handanovića. Po predložku Dina Štigleca v kazenski prostor je žogo z glavo proti vratom usmeril Dario Čanađija, vendar pa se je žoga od Mitje Vilerja odbila nazaj k hrvaškemu nogometašu, ki je nov poskus spretno usmeril v kot vrat. Po zadetku se je ritem na zelenici le še stopnjeval in že v 12. minuti se je po podaji Martina Milca med strelce vpisal Luka Zahović, ki je lepo utekel pred vrata in zatresel mrežo iz (domnevnega) prepovedanega položaja. Po intenzivnem začetku tekme se je igra na zelenici Ljudskega vrta nekoliko umirila, vse do 23. minute, ko je Danijel Miškić s podajo poskušal zaposliti Jasona Davidsona, vendar se je Avstralec znašel v prepovedanem položaju. Nevarno je bilo tudi pred vrati Aljaža Ivačiča, po predložku pred vrata zmajev se je v priložnosti znašel Saša Ivković, ki pa z glavo ni bil dovolj natančen. Gledalci so na zelenici lahko spremljali izenačen dvoboj, vendar pa z izjemno eksplozivnega uvoda, pravih priložnosti za zadetek, vse do konca prvega polčasa ni bilo. Vrata Handanovića je z razdalje ogrozil Rok Kronaveter. Ta je našel nekaj prostora za strel, vendar je žoga romala mimo vratnice, na drugi strani pa je sledil obetaven volej Martina Kramarića, a je žoga po dotiku Zahovića švignila mimo gola.

Drugi polčas pa se je začel po željah vijoličastih. Marcos Tavares je po desnem boku prodrl na stran zmajev in z lepim predložkom zaposlil Zahovića. Slednji je bil višji od Mitcha Apaua, z glavo pa je usmeril žogo v prečko, od koder se je odbila za hrbet Ivačiča. Olimpija je po prejetem zadetku vse moči usmerila v napad. Z desnico je z razdalje poskušal Issah Abass, natančen strel pa je uspel v zadnjem trenutku ubraniti Handanović, ki je žogo preusmeril v stičišče vratnice in prečke. Mariborčani so se maščevali z obetavnim napadom, po predložku Dina Hotića se je žoga odbila od glave Tavares in končala pri Martinu Kramariču, ki jo je potisnil v gol. Vendar pa je z zastavico ob tem že pomahal stranski sodnik, ki je razveljavil zadetek. Zeleno-beli so se odzvali s strelom Danijela Miškića, z izjemno obrambo pa se je izkazal Handanović. Čuvaj domačih vrat pa se je v 73. minuti znašel v kočljivem položaju, proti vratom vijoličastih je sam krenil Stefan Savić, Handanović pa ga je zaustavil s prekrškom. Damir Skomina je pokazal na belo točko, s katere je Kronaveter s strelom po sredini vrat premagal vijoličastega vratarja za izenačenje na 2:2. Nadaljevanje je pripadlo gostom, ki so se poskušali prebiti do domačih vrat, povsem nenevarni pa niso bili niti Mariborčani. Po podaji Zahovića je do strela prišel Jasmin Mešanović, ki pa je zatresel vratnico. Zmaji se niso zmedli in še naprej napadali, v 90. minuti pa se je tehtnica nagnila v njihovo prid. Z leve strani je podajal osamljeni Štiglec, ki je našel Andresa Vombergarja, ta pa je z natančnim strelom matiral Handanovića za pomembne tri točke. Z nekaj sreče, ob novi vratnici Mešanovića in zgrešeni priložnosti Jana Mlakarja, so se zmaji veselili pomembne zmage, ki bi morda lahko odločala o državnem naslovu. Zdaj imajo na prvenstveni lestvici 76 točk, Maribor pa ostaja pri 74.

Prva liga, 34. krog:
Maribor - Olimpija 2:3 (1:1)
Zahović 12., 52; Čanađija 3., Kronaveter 73./11-m, Vombergar 90.

Postavi:
Maribor
: Handanović, Viler, Šuler, Ivković, Milec, Dervišević, Pihler (Vrhovec/88.), Hotić (Mlakar/79.), Kramarič (Mešanović/72.), Zahović, Tavares.
Olimpija: Ivačič, Štiglec, Uremović, Ilić (Savić/64.), Apau, Miškić, Tomić, Čanađija, Davidson (Vombergar/58.), Kronaveter (Zarifović/90+3.), Abass.

OLIMPIJA ZNOVA NA VRHU

Z zmago so se Ljubljančani dva kroga pred koncem prvenstva znova vrnili na vrh lestvice, kjer imajo dve točki prednosti pred Štajerci.

90+5'

KONEC TEKME!

Nogometaši Olimpije so na večnem derbiju v Ljudskem vrtu s 3:2 premagali domačo zasedbo Maribora.