Prva liga Telekom Slovenije

Remi v Celju še zmanjšal razliko med večnima tekmecema, prvenec Uremovića za točko Olimpije

Celje, 22. 04. 2018 16.30 |

Knežje mesto je gostilo obračun 28. kroga Prve lige Telekoma Slovenije med domačim Celjem in v prvenstvu vodilno Olimpijo. Celjani so si v 16. minutah zagotovili vodstvo, ki pa ga je v drugem polčasu z zadetkom izničil Filip Uremović (1:1).

• Zadetek Rudija Požeg Vancaša za vodstvo Celja (1:0)
    00:48
    Zadetek Rudija Požeg Vancaša za vodstvo Celja (1:0)
  • Zadetek Uremovića za izenačenje (1:1)
    00:51
    Zadetek Uremovića za izenačenje (1:1)

Čeprav so Ljubljančani v sosedskem derbiju z Domžalami še podaljšali niz neporaženosti, je remi z zadetkom v izdihljajih tekme pustil grenak priokus. Zmaji so se že v začetku spomladanskega dela usidrali na prvem mestu lestvice Prve Lige Telekom Slovenije, vendar pa si za državno lovoriko ne bodo več smeli privoščiti spodrsljajev, kakršnega so doživeli na težki tekmi v Celju.

Grofje so se spomladi že večkrat izkazali za neugodnega tekmeca, čeprav je četa Igorja Bišćana slavila na vseh treh tekmah in si tako tudi izborila vstopnico za finale Pokala Slovenije.

Tekmo je s tribune spremljal tudi predsednik NK Olimpije Milan Mandarić.
Tekmo je s tribune spremljal tudi predsednik NK Olimpije Milan Mandarić. FOTO: Damjan Žibert

Gostje so imeli v prvem polčasu veliko dela z blokiranjem domačih napadov. Napad Celjanov se je izkazal že v uvodnih minutah obračuna, saj so bili domači na zelenici podjetnejši in se kar nekajkrat približali vratom Aljaža Ivačiča. Napaka gostujočega čuvaja vrat pa bi bila lahko kmalu usodna za zmaje, vendar pa je na srečo Bišćana priložnost zapravil Jucie Lupeta. Nekaj minut zatem pa so možnost za vodstvo zapravili tudi zeleno-beli, z razdalje je poskušal Ricardo Alves, vendar je strel romal mimo desne vratnice.

To se jim je maščevalo v 16. minuti, nepozornost gostujoče obrambe je po izvajanju prostega strela izkoristil Rudi Požeg Vancaš, ki se je znašel povsem sam v kazenskem prostoru in poslal žogo pod prečko.

Pod zadetek Celja se je podpisal Rudi Požeg Vancaš.
Pod zadetek Celja se je podpisal Rudi Požeg Vancaš. FOTO: Damjan Žibert

Če so se v zadnjih obračunih Celjani prehitro sprijaznili z rezultatom pa temu tokrat ni bilo tako, še naprej so pritiskali na vrata Ivačiča in dodobra namučili gostujočo obrambo. V 36. minuti je po zmedi v Olimpijinem kazenskem prostoru Nino Pungaršek sprožil udarec proti vratom zmajev, vendar pa je Bišćanovo četo rešila vratnica.

Nevarno pa je bilo tudi pred vrati Metoda Jurharja, z mičnim udarcem z razdalje je poskušal Rok Kronaveter, vendar je domači čuvaj mreže poskus odbil v kot. Celjani so uspešno preprečevali poskuse Olimpije tako je v bloku pristal tudi obetaven strel Branka Ilića, ki je v igro vstopil namesto poškodovanega Arisa Zarifovića

Uvodne minute drugega polčasa so pripadle gostom, vendar so Celjani uspešno prestali pritisk in spet prevzeli pobudo. Ena izmed lepših priložnosti se je ponudila Požeg Vancašu, ki se je znašel pred vrati Ivačiča, vendar ga je pri strelu ovirala obramba Olimpije in strel najuspešnejšega igralca PLTS je zletel čez vrata.

V prvem polčasu so bili boljši Celjani, drugi pa je pripadel Olimpiji.
V prvem polčasu so bili boljši Celjani, drugi pa je pripadel Olimpiji. FOTO: Damjan Žibert

V vrstah zmajev je bil najbolj razpoložen Kronaveter, ki pa nikakor ni našel recepta za zadetek, vse do 65. minute, ko je izvedel lep predložek iz kota, ki ga je z glavo v mrežo Jurharja potisnil Filip Uremović. Slednji je tako dosegel svoj prvenec v prvenstvu. S tem pa pritiska gostov še ni bilo konec. Po protinapadu je z nevarnim strelom s kazenskega prostora poskušal tudi Leon Benko, ki je v igro vstopil ob izenačenju Olimpije.

Tehtnica na zelenici se je prevesila na stran Olimpije, ki si je s številnimi priložnostmi utrla pot pred vrata domačih, vendar je celjska obramba v zadnjem trenutku uspela posredovati. Olimpija in Celje sta si tako ob koncu razdelila točke. Olimpija je z remijem zmanjšala svojo prednost pred drugouvrščenim Mariborom na tri točke, ob majhni razliki med večnima tekmecema pa prvenstvo še zdaleč ni odločeno.