Prva liga Telekom Slovenije

Maribor, 25. 02. 2018 16.51 |

Ž.L./B.B.
79

Nogometaši Maribora so neuspešno začeli spomladanski del sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije. V 19. krogu namreč v domačem Ljudskem vrtu niso uspeli premagati zasedbe Aluminija. Srečanje v štajerski prestolnici se je namreč končalo z najbolj nepopularnim nogometnim izidom (0 : 0). Pred tekmo je bil sicer domači kapetan Marcos Tavares še šestič v karieri izbran za vijol'čnega bojevnika.

Pogovor z Darkom Milaničem po remiju Maribora in Aluminija

Nepopolni 19. krog domačega prvenstva so danes nadaljevali tudi aktualni državni prvaki. Ti bi se morali z Aluminijem meriti že v soboto, a so morali vijoličasti tekmo zaradi obilice snega prestaviti, in to kljub dejstvu, da je mariborska zelenica ogrevana. Na spomladanski premieri je v vijoličastem dresu manjkal poškodovani kapetan Marcos Tavares, ki je pred samim začetkom le pozdravil maloštevilne navijače, potem ko je prejel posebno priznanje vijolični bojevnik, saj je s svojimi igrami v minulem letu najbolj prepričal navijače. To lovoriko je prejel šestič. Poleg Tavaresa so pri domačih manjkali še poškodovani Marko Šuler, Mitja Viler, Martin Kramarič in Adis Hodžić. Mariborčani zadnjih sedem tekem na svojem igrišču niso izgubili in tudi tokrat je bilo tako. V prvem polčasu je bilo priložnosti malo, še največ jih je imel ob koncu prvih 45 minut novinec v ekipi Jan Mlakar.

Darko Milanič in Saša Gajser ne moreta biti zadovoljna z razpletom uvodne tekme spomladanskega dela sezone 2017/18. FOTO: Damjan Žibert

Šele v 19. minuti je pot skozi obrambno postavitev gostov iskal novinec Alexandru Cretu, poskusil je z razdalje, a je bil vratar Matija Kovačić na pravem mestu. Dare Vršič je šest minut kasneje s prostega strela s 25 metrov zadel obrambni zid. Kidričane je reševal razpoloženi vratar Kovačić, ki je najprej v 35. minuti ubranil močan strel Damijana Boharja, nato pa tudi v 40. Jana Mlakarja z roba kazenskega prostora. V 42. minuti je sledil prvi pravi strel proti vratom Aluminija, z močnim strelom je s kakšnih 20 metrov znova poskusil Mlakar, Kovačić pa se je izkazal z novo obrambo in žogo potisnil čez gol.

Že takoj v začetku drugega polčasa so spet zapretili domači, a je znova dobro posredoval Kovačić. V 55. minuti je na levi strani preigraval Luka Zahovič, podal Mlakarju na desno vratnico, ta pa ni uspel žoge spraviti za Kovačićev hrbet. V 72. minuti so bili nevarni Kidričani, Marko Nunić je prodiral po levi strani, na golovi črti podal pred gol, kjer pa Nik Marinšek ni dovolj hitro prišel do strela. V 80. minuti bi lahko domači povedli, Dare Vršič je podal na pamet pred gol gostov, Kovačić je napravil napako in stekel preveč iz vrat, Jasmin Mešanović je preigral vratarja, a je Mario Jurčević s požrtvovalnim skokom, pri katerem je podrl tudi Mešanovića, žogo izbil v kot.

V 83. minuti je z neposrednim prostim strelom poskusil Vršič, a meril malo mimo desne vratnice. Ofenziva Maribora se je nadaljevala vse do zadnjega sodnikovega žvižga, ki je po mnenju Mariborčanov prišel tudi minuto prezgodaj, a so se gostje vseskozi uspešno branili, odbijali napade domačih in si prigarali delitev točk. V 20. krogu bo Maribor prihodnjo soboto gostoval pri Triglavu, Aluminij pa bo dan prej doma gostil Krško.

Maribor – Aluminij 0:0