Sedem golov na otvoritvi sezone Premier League, Arsenal dramatično do zmage nad Leicestrom

London, 11. 08. 2017 17.32 |

Gola rezervistov Aarona Ramseyja in Olivierja Girouda sta v drugem polčasu prinesla zmago Arsenalu na domačem stadionu Emirates, kjer je bil nedavni prvak Premier League Leicester City po zadetkih Šindžija Okazakija in Jamieja Vardyja dolgo časa v igri vsaj za točko (4:3).

Lacazette se je ekspresno veselil ligaškega prvenca v Premier League.
Lacazette se je ekspresno veselil ligaškega prvenca v Premier League. FOTO: AP

Trener Arsenala Arsene Wenger je pred začetkom uvodnega kroga Premier League priznal, da ne ve, če bo prvi strelec zadnjih sezon Alexis Sanchez tudi po koncu prestopnega roka član topničarjev. Ti so brez poškodovanega Čilenca v postavi dvoboj s senzacionalnimi prvaki sezone 2015/16 Leicester Cityjem odprli sanjsko in že v praktično prvem napadu je podajo Mohameda Elnenyja v mrežo z glavo elegantno pospravil novinec v londonskih vrstah Alexandre Lacazette. Francoz je kljub neprepričljivem debiju v tekmi za Community Shield s Chelseajem pričakovano dobil prednost pred rojakom Olivierjem Giroudom in ni razočaral, razočarani pa so bili lahko z razpletom prvega polčasa domači privrženci, ki so videli ekspresno izenačenje lisjakov. Petr Čech se je povsem izgubil po visoki žogi na oddaljenejšo vratnico, od koder je podajo v sredino osamljenemu Šindžiju Okazakiju vrnil še en debitant Harry Maguire, Japoncu pa z neposredne bližine ni bilo težko zadeti. Reči so se za Londončane, ki so v minuli sezoni zaradi preslabe uvrstitve prvič pod taktirko Wengerja ostali brez skupinskega dela Lige prvakov, še poslabšale po slabe pol ure igre, ko je po slabem prenašanju žoge iz zadnje vrste podajo Marca Albrightona izkoristil Jamie Vardy.

Vardy slavi s soigralci na stadionu Emirates.
Vardy slavi s soigralci na stadionu Emirates. FOTO: AP

Nezadovoljstvo na tribunah je z zadnjim strelom polčasa vsaj malce pogasil Danny Welbeck, ki se je po zaslugi velikodušne podaje Lucasa Pereza po lepi akciji celotnega moštva praktično sprehodil z žogo v mrežo. Vardy in Riyad Mahrez, nesporna junaka Leicestrovega pohoda do naslova pred dobrim letom dni, sta v 56. minuti pripravila nov šok na stadionu Emirates, Mahrez je podal iz kota, Vardy pa je kot eden nižjih nogometašev na zelenici skakal najvišje na bližnji vratnici in žogo z glavo pospravil v mrežo spet nemočnega Čecha. Izvrsten obračun je nov obrat dobil v 83. minuti, ko je kljub igranju z roko Mesuta Özila udarec iz kota dobilo domače moštvo, Leicestrova obramba je predložek s strani slabo izbila, rezervist Aaron Ramsey pa se je po novi podaji v sredino odlično znašel in v padcu pospravil žogo ob oddaljenejšo vratnico Kasperja Schmeichla. Prava "norišnica" se je v severnem Londonu začela, ko je podajo iz kota v 85. minuti izvedel podajalec pri prejšnjem golu Granit Xhaka, še en rezervist Giroud pa je s pomočjo prečke z glavo spravil žogo čez črto vrat za popoln preobrat.