PSG po zaslugi Ibre in Cavanija osvojil francoski ligaški pokal

Pariz, 12. 04. 2015 10.40 |

Nogometaši pariškega PSG so v finalu francoskega ligaškega pokala s 4:0 (2:0) premagali Bastio. Na ta način so ubranili lansko lovoriko.

PSG je osvojil pokalno lovoriko.
PSG je osvojil pokalno lovoriko. FOTO: Reuters

Za varovance Laurenta Blanca se je finalni dvoboj francoskega ligaškega pokala začel nadvse obetavno, saj so z golom Zlatana Ibrahimovića z enajstih metrov povedli z 1:0. Delo jim je bilo olajšano še z izključitvijo Sebastiana Squillacija, ki je v kazenskem prostoru podrl Ezequiela Lavezzija. Ibrahimović je do konca polčasa v polno zadel še enkrat.

Tudi v drugem polčasu so bili nogometaši PSG boljši nasprotnik, svojo premoč pa so kronali z zadetkoma Edinsona Cavanija v 80. minuti in v drugi minuti sodnikovega dodatka. Za Parižane je bila to prva prva od štirih možnih lovorik, ki jih lahko osvojijo v letošnji sezoni. V domačem pokalu bodo v finalu igrali proti Auxerru, ki igra v drugi ligi, sedem krogov pred koncem prvenstva so na prvem mestu v francoski ligi, medtem ko so v ligi prvakov prišli do četrtfinala. Njihov nasprotnik bo Barcelona.

PSG - Bastia 4:0 (2:0)