Pustna zabava brez mask v Münchnu – tisoča tekma za Ancelottija - glavna jed: Hamburger

Müchen, 25. 02. 2017 17.58 |

Nogometaši Bayerna so v 22. krogu nemške bundeslige prišli do visoke zmage. V Münchnu so pred domačimi navijači z 8:0 premagali zasedbo Hamburgerja in tako zadržali pet točk prednosti pred drugouvrščenim Leipzigom, ki je s 3:1 ugnal zasedbo Kölna. Za kozličke je zaigral tudi Slovenec Dominic Maroh, ki pa je v 34. minuti tekme zabil gol v lastno mrežo.

Lewandowski je znova potrdil, da je pravi stroj za zadetke.
Lewandowski je znova potrdil, da je pravi stroj za zadetke. FOTO: AP

Tekma je bila posebna z več pogledov: to je bila namreč še tisoča tekma v vlogi trenerja za Carla Ancellotija, ki so mu pred tekmo pripravili tudi poseben počastitev. In kakšna tisoča tekma je bila to za Carletta. Mrežo Hamburgerja so dobesedno razparali – po golu Artura Vidala in dvema zadetkoma Roberta Lewandowskega je že po prvem polčasu pisalo 3:0. V drugem se je šov nadaljeval, Lewadowski je zabil še tretji zadetek, delo so dokončali David Alaba, Kingsley Coman z dvema zadetkoma in za piko na i še Arjen Robben s 125. zadetkom v dresu Bayerna, s čimer se je izenačil s Claudiom Pizarrom.

Za Hamburg je današnji poraz izenačenje najhujšega poloma v bundesligi, v sezoni 2014/15 je za 0:8 prav tako poskrbel Bayern. Tudi za tretji najhujši poraz imajo zasluge Bavarci, v sezoni 2012/13 je bilo 2:9.

Kevin Kampl je z Bayerjem moral priznati premoč FSV Mainzu 05, s čimer se je znova oddaljil od mest, ki vodijo v evropska tekmovanja. Kampl je odigral celotno tekmo, za poraz lekarnarjev pa sta bila usodna Stefan Bell in Levin Oztunali. Drugouvrščeni RB Leipzig je na domači tekmi ohranil korak z vodilnim Bayernom in ugnal Köln (3:1). Biki so hitro povedli po napaki gostujočega vratarja, ki jo je izkoristil Emil Forsberg, na 2:0 pa je z zadetkom v lastno mrežo povišal občasni slovenski reprezentant Dominic Maroh. V osmi minuti drugega polčasa je znižal Juja Osako, po golu Tima Wernerja v 65. minuti pa se kozlički niso več vrnili v igro za vsaj točko.