Rdeči vragi tudi Swansea 'nagradili' s pokrom golov, Mane 'rešitelj' Liverpoola, poraz topničarjev pri Stokeu

Manchester, 19. 08. 2017 13.42 |

Nogometaši Manchester Uniteda so dobili tudi drugo tekmo nove sezone v angleški Premier League. Po visoki zmagi nad West Ham Unitedom (4:0) v prvem krogu so na uvodni gostujoči preizkušnji sezone z istim izidom slavili še proti Swanseaju. Liverpool, ki lovi preboj v Ligo prvakov, je doma s težavami premagal Crystal Palace (1:0). Nesrečni Arsenal izgubil pomembne točke na gostovanju pri Stoke Cityju (1:0).

Romelu Lukaku je v prvem krogu dosegel dva gola, tokrat pa enega.
Romelu Lukaku je v prvem krogu dosegel dva gola, tokrat pa enega. FOTO: AP

Dvoboj na Liberty Stadiumu se je začel zelo navdahnjeno z obeh strani ter brez pregovorno pretirane začetne previdnosti in že v prvih minutah sta tekmeca zabeležila veliko priložnost za zadetek. Najprej je v 3. minuti okvir vrat za domače zadel Jordan Ayew, dobro minuto kasneje pa po strelu z glavo za rdeče vrage še Phil Jones. Valižani se favoriziranih rdečih gostov niso ustrašili in so bili večji del prvega polčasa (najmanj) enakovreden tekmec. V končnici prvega dela pa se je okrepila premoč igralcev iz Manchestra, ki so v izdihljajih le prišli do vodilnega gola. Po kotu, ki ga je izvedel Daley Blind, je najvišje skočil Paul Pogba, a zadel le okvir vrat, odbitek pa je na pravo mesto pospravil reprezentant Slonokoščene obale Eric Bailly (0:1). Še pred tem je sam pred domačega vratarja Lukasza Fabianskega stekel Marcus Rashford, a je streljal preslabotno. V nadaljevanju so varovanci Joseja Mourinha veliko bolj kontrolirali potek dogodkov na travniku Libertyja, imeli precej bolj zrele priložnosti od domačih, ki so bili še najbolj nevarni ob dveh poskusih Ayewa. Nato pa so v pičlih štirih minutah gostje rešili vse dvome o končnem zmagovalcu. Najprej je v polno zadel Romelu Lukaku, nato Paul Pogba, obakrat je bil v vlogi podajalca Armenec Henrikh Mkhitaryan, ki ima tako po dveh krogih že štiri asistence, piko na i pa je postavil rezervist Anthony Martial, ki je kronal hiter protinapad vragov za končnih 4:0.

Varovanci Arsena Wengerja so v drugem krogu na gostovanju pri Stoke Cityju morali priznati premoč tekmecem, ki so edini zadetek na tekmi dosegli v 47. minuti, ko je po lepi podaji Saida Berrahina zadel Jese. Topničarji niso blesteli, najlepšo priložnost je v 72. minuti dobil Alexandre Lacazette, vendar pa je sodnik zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Stoke City - Arsenal 1:0 (0:0)