Rdeči vragi opravili z Readingom, Wayne Rooney izenačil rekord, Giroud rešil topničarje

Manchester, London, Preston, Liverpool, Birmingham, Hull, Stoke, 07. 01. 2017 19.19 |

N.A./Ž.L./T.Š.
8

Old Traford je tokrat gostil tretji krog FA pokala, na katerem sta se spopadla Manchester United in Reading, prav posebno prelomnico pa je tekma predstavljala za ljubljenca domačih navijačev Wayna Rooneyja, ki je z zadetkom izenačil rekord iz leta 1973. Rdeči vragi so sicer z zmago 4:0 svoj zmagoviti niz v vseh tekmovanjih podaljšali na osem. Uspešna sta bila tudi mestni tekmec City in pa londonski Arsenal.

Veselje po golu Anthonyja Martiala.
Veselje po golu Anthonyja Martiala. FOTO: AP
S prednostjo domačega terena je želel Manchester United vknjižiti novo zmago po odličnem nizu v angleški Premier League. Tokrat mu je na tekmi FA pokala nasproti stal angleški drugoligaš Reading. Svojo veliko premoč na igrišču so rdeči vragi pokazali že v uvodnih minutah tekme, ko je z levo nogo streljal Wayne Rooney. Prav slednjemu je v sedmi minuti uspelo zatresti nasprotnikovo mrežo, po lepi podaji Juana Mate je vendarle premagal vratarja Alija Al Habsija, s tem pa se je izenačil s klubskim rekordom. Tega je med letoma 1956 in 1973 postavil sir Bobby Charlton, 31-letniku z Liverpoola pa je uspelo rekord 249 zadetkov doseči kar štiri leta pred njim.

Nogometaši v rdečih dresih so svoj pritisk le še stopnjevali, nekaj minut po prvem golu je po podaji Rooneyja žogo v desni spodnji kot nasprotnikovih vrat poslal še Anthony Martial. Prav slednji je svoj strelski izkupiček želel povišati tudi v sredini polčasa, vendar pa je bil Al Habisi tokrat na pravem mestu. Le ta je predvidel tudi strel Marcusa Rashforda, ki je poskušal po podaji Rooneyja, vendar pa je rezultat do konca polčasa ostal nespremenjen. Zaradi poškodbe je zelenico že v 18. minuti moral zapustiti Marcos Rojo, ki ga je nadomestil Phil Jones.

Zelo sem ponosen na ta dosežek, še posebej, ker mi ga je uspelo doseči v tako velikem klubu, kot je Manchester United. Štejem si v veliko čast, da lahko igram za tako velik klub in da sem na samem vrhu skupaj z legendarnim Bobbyjem Charltonom. Zelo sem ponosen na ta trenutek. Upam, da bom kmalu sam na vrhu! Wayne Rooney, 249 golov za Manchester United

Po prihodu s slačilnice je četa Joseja Mourinha želela še povišati svoje vodstvo, s streloma sta tako poskušala Michael Carrick in Rooney, vendar pa nobenemu ni uspelo zatresti mreže Readinga. V drugem polčasu se je izkazal razpoloženi Rashford, najprej se je med strelce vpisal v 75. minuti, nato pa še štiri minute pozneje, ko je izkoristil nerodno napako nasprotnikovega vratarja. Rezultat je lepa popotnica rdečim vragom pred prvo tekmo polfinala angleškega ligaškega pokala, ki se bo že čez tri dni odvijalo na zelenici Old Traforda.

Včeraj se je z visokim strelskim rezultatom končala tudi prva tekma Pepa Guardiole v FA pokalu. Manchester City je s 5:0 ugnal West Ham. Med strelce se je s penalom vpisal Yaya Toure, zadetke pa so vknjižili tudi David Silva, Sergio Aguero in John Stones, z nesrečnim avtogolom pa tudi Havard Nordtveit.

V tretjem krogu se je sicer poslovilo kar nekaj ekip, ki igra v elitni Premier League. Tako so se sanje o naslovu v najstarejšem nogometnem tekmovanju na svetu razblinile Evertonu, katerega je izločil aktualni državni prvak Leicester City (2:1). V še enem obračunu premierligašev je Hull City izločil Swansea (2:0), kar je bil sicer obračun iz začelja Premier League. Šokanten izpad si je privoščil Bournemouth, ki je z močno spremenjeno zasedbo izpadel proti tretjeligašu Milwallu (3:0). Izpadel je tudi West Bromwich, ki sicer v letošnji sezoni Premier League igra zelo dobro in je v zgornji polovici prvenstvene tabele. Za četo Tonija Pulisa je bil tokrat usoden drugoligaš Derby County (1:2).

Izpadel je tudi Stoke City, ki je doma klonil proti ekipi Wolverhamptona (0:2). Sunderland bo moral odigrati še eno tekmo s še enim prvoligašem Burnleyjem, potem ko se je njuna tekma končala brez zmagovalca (0:0). Še ena tekma pa čaka tudi Crystal Palace, ki ni uspel streti žilavega Boltona (0:0). Tudi Southampton čaka ponovniobračun, potem ko je v gosteh remiziral z Norwich Cityjem (2:2). Slabo je kazalo tudi Arsenalu, ki je zaostajal proti Prestonu, a so nato varovanci Arsena Wengerja izid izenačili in nato v zaključku tekme prišli do zmage in napredovanja. Odločilni gol je v 89. minuti dosegel francoski reprezentant Olivier Giroud.

Izidi 3. kroga angleškega FA pokala:

Manchester United – Reading 4:0 (2:0)
Wayne Rooney 7., Martial 15., Rashford 75., 79.

West Ham – Manchester City 0:5 (0:3)
Toure 33. (11m), Nordtveit (AG), Silva 43., Aguero 50., Stones 84.

Watford – Burton 2:0 (1:0)

West Bromwich Albion – Derby County 1:2 (1:0)

Wigan – Nottingham 2:0 (1:0)

Wycombe – Stourbridge 2:1 (0:0)

*tekme, ki so se končale z neodločenim izidom bodo odigrane še enkrat, razlika je le v tem, da se zamenja gostitelj