Liverpool, 21. 12. 2014 17.56 |

V derbiju 17. kroga Premier League sta se na Anfield Roadu pomerila Liverpool in Arsenal. Redsi so povedli v zaključku prvega polčasa, a so topničarji uspeli izenačiti že do odmora. V nadaljevanju so Londončani dosegli še en gol, njihovo zmago pa je v zaključku tekme preprečil Slovak Martin Škrtel.

Dvoboj tekmecev, ki imata za sabo bolj kot ne klavrno sezono, se je začel odprto z obeh strani in kazalo je, da se bo izid hitro spremenil. Po začetnem naletu z obeh strani se je igra v nadaljevanju "umirila". Gostitelji so imeli rahlo terensko premoč, toda izrazitih priložnosti si varovanci Brendana Rodgersa niso priigrali. Sledil je dramatičen zaključek, ko sta v eni minuti padla oba zadetka. Povedli so domači nogometaši, ko je z roba kazenskega prostora natančno meril Brazilec Phillipp Coutinho. Topničarjem je uspelo izenačiti že v naslednji akciji. Po prekinitvi in predložku v domače srce kazenskega prostora, je bil najbolj spreten Francoz Mathieu Debuchy, ki je zadel ob Slovaku Martinu Škrtelu. Nadaljevanje je bilo, vsaj prvih dvajset minut precej bolj umirjeno, potem pa je v 65. minuti gostom uspel popoln preobrat. Krvnik Liverpoola je bil vnovič francoski nogometaš, pod gol se je podpisal napadalec galskih petelinov Olivier Giroud, ki je zadel po hitri akciji gostov in asistenci Španca Santija Cazorle. Kazalo je na zmago Londončanov potem pa je v sodnikovem podaljšku ob prekinitvi najvišje skočil Martin Škrtel in poskrbel za končnih 2:2. Redsi so do izenačenja prišli z igralcem manj, saj je bil le nekaj minut prej izključen Italijan Fabio Borini.

Mathieu Debuchy je izenačil v izdihljajih prvega polčasa.