Remija v Salzburgu in Beogradu, Inter zmagal v Kijevu, Fiorentina zanesljivo čez Guingamp

Salzburg, 18. 09. 2014 20.57 |

Avstrijski Salzburg Kevina Kampla je na tekmi lige Evropa na domačem igrišču remiziral proti škotskemu Celticu z 2:2, srbski Partizan, kjer nastopa Branko Ilić, pa se je z angleškim Tottenhamom v Beogradu razšel brez golov.

Kevin Kampl
Kevin Kampl FOTO: Reuters
Avstrijski Salzburg Kevina Kampla je na domačem igrišču remiziral proti škotskemu Celticu z 2:2, srbski Partizan, kjer nastopa Branko Ilić, pa se je z angleškim Tottenhamom v Beogradu razšel brez golov. Italijanski Inter iz Milana je s Samirjem Handanovićem na vratih - Reneja Krhina ni bilo niti na klopi za rezervne igralce - v Kijevu ugnal ukrajinski Dnjepr iz Dnjepropetrovska z 1:0, edini gol na tekmi pa je v 71. minuti dosegel Danilo D'Ambrosio. Španski Villarreal je brez pomoči poškodovanega Bojana Jokića remiziral v nemškem Mönchengladbachu. Za Borussio je zadel Patrick Herrmann v 21., izenačil pa je Nigerijec Ikechukwu Uche v 68. minuti.

Škotski prvak je očitno prebolel boleč poraz proti Mariboru v zadnjem krogu kvalifikacij za ligo prvakov, na Solnograškem je iztržil točko. Za Celtic sta gola dosegla Ganec Mubarak Wakaso (14.) in Scott Brown (60), za Salzburg pa Brazilec Alan (36.) in Jonatan Soriano (78.).

Matjaž Kek
Matjaž Kek FOTO: Damjan Žibert

Italijanska Fiorentina je uvodnem krogu evropske lige v nogometu na domačem igrišču ugnala francoski Guingamp s 3:0. Prvi gol za toskansko zasedbo je po podaji Jasmina Kurtića dosegel perujski nogometaš Juan Vargas v 34., povišal je Kolumbijec Juan Cuadrado v 67., končni izid pa je v 88. minuti postavil Federico Bernardeschi. Trener domače zasedbe Vincenzo Montella ni ponudil priložnosti Josipu Iličiću.

Standard Liege z Martinom Milcem je na domačem igrišču z golom Laurenta Cimana v 74. in Viniciusa Arauja v 87. minuti premagal Rijeko (2:0), ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek, vseskozi pa sta za hrvaško ekipo igrala Goran Cvijanović in Miralem Samardžić.