Roma dobila mestni derbi in 'vstopnico' za ligo prvakov

Rim, 26. 05. 2015 06.28 |

T.Š./STA
1

Na rimskem mestnem derbiju je Roma z 2:1 premagala Lazio in tako dosegla dva cilja. Premagala je velikega tekmeca in si obenem zagotovila nastop v ligi prvakov v prihajajoči sezoni. Odločitev o zmagovalcu je padla pet minut pred koncem tekme.

Veselje igralcev Rome ob zmagi proti Laziu.
Veselje igralcev Rome ob zmagi proti Laziu. FOTO: Reuters

Nogometaši Rome bodo v prihodnji sezoni igrali v skupinskem delu lige prvakov, potem ko so v predzadnjem krogu Serie A z 2:1 premagali mestnega tekmeca Lazio pred 55 tisoč gledalci in si zagotovili drugo mesto na lestvici. Po prvem polčasu brez golov, sta Romi zmago zagotovila Juan Iturbe (75. minuta) in Mapou Yanga-Mbiwa pet minut pred koncem tekme, za Lazio je zadel Filip Djordević (81. minuta).

Roma je tako krog pred koncem prvenstva pri 70 točkah, za štiri zaostaja Lazio, ki se bo v zadnjem krogu boril z Napolijem za tretje mesto, ki še vodi v kvalifikacije za ligo prvakov. Že pred časom si je naslov italijanskega prvaka četrtič zaporedoma zagotovil torinski Juventus.