Marakeš, 17. 12. 2014 23.15 |

V finalu klubskega svetovnega prvenstva v Maroku bosta igrala madridski Real in San Lorenzo iz Buenos Aires. Madridčani so si boj za prvo mesto zagotovili že v torek po zmagi nad mehiško ekipo Cruz Azul s 4:0, Argentinci pa potem, ko so v podaljšku z 2:1 premagali novozelandski Auckland.

V Marakešu je bila tudi tekma za peto mesto, osvojili pa so ga nogometaši Setifa. Po izvajanju enajstmetrovk so premagali West Sydney Wanderers s 5:4. Po rednem delu se je tekma končala z 2:2.

Madridski Real, ki je v torek brez težav s 4:0 premagal mehiški Cruz Azul, bo za prvo mesto igral s San Lorenzom. Na drugem finalu je bil boj bolj izenačen, odločil pa ga je šele podaljšek. Za San Lorenzo je prvi gol dosegel Pablo Barrientos v sodnikovem dodatku prvega polčasa, izenačil pa je Angel Berlanga v 67. minuti. V podaljšku pa je nato že v 95. minuti zadel Mauro Matos.

San Lorenzo - Auckland 2:1 (1:1, 1:0)
Barrientos (45.), Matos (95.); Berlanga (67.)