Senzacionalen izpad Bayerja v nemškem pokalu: tretjeligaš Lotte boljši po enajstmetrovkah, Kampl ni dobil priložnosti z bele točke

Lotte, 25. 10. 2016 21.17 |

Nogometaši Lotteja so v nemškem pokalu pripravili novo senzacijo. Potem ko so izločili zasedbo Werderja, so v šestnajstini finala tretjeligaši po streljanju enajstmetrovk vzeli še skalp Bayerju iz Leverkusna, ki se v tej sezoni meri celo v elitni Ligi prvakov (prav naslednjo tekmo Bayerja v Londonu proti Tottenhamu bomo prenašali na Kanalu A in VOYO).

Nov udarec za Kevina Kampla (desno).
Nov udarec za Kevina Kampla (desno). FOTO: AP

Da je bolečina za nogometaše Leverkusna, ki jim v zadnjem času ne gre najbolje (na štirih tekmah trije porazi, en remi), so nogometaši Lotteja, ki so še lani igrali v regionalni ligi zahoda, izenačujoči zadetek za enajstmetrovke zabili z igralcem manj. Bayer je sicer prišel v vodstvo prek napadalca Kevina Vollanda v 25. minuti tekme, a je prednost zadetka izničil kar vezist lekarnarjev z avtogolom v drugi minuti drugega polčasa. V 78. minuti so domačini ostali brez izključenega branilca Tima Wendela, kar so v začetku podaljškov izkoristili nogometaši Bayerja. V 95. minuti je namreč na 2:1 povišal prav Volland. Še pred iztekom prvega podaljška pa je na 2:2 izenačil domači junak Kevin Freiberger. V drugem podaljšku zadetkov ni bilo, tekmo so odločile enajstmetrovke.

Slovenski reprezentant Kevin Kampl v streljanju enajstmetrovk ni dobil priložnosti, odločilno šesto enajstmetrovko je za goste iz Leverkusna zgrešil Julian Baumgartlinger, zadetek za izbruh veselja na majhnem stadionu v Lotteju, ki sprejme dobrih deset tisoč ljudi, pa je zabil nemški napadalec Luka Tankulic. Domačini so zanimivo zgrešili prvi dve enajstmetrovki, nato pa zadeli preostale štiri strele z bele točke.