Simeone: Di Maria je Realov najboljši igralec, on odloča tekme

Madrid, 20. 08. 2014 11.47 |

Madridska mestna tekmeca Real in Atletico sta se na prvi tekmi španskega superpokala na stadionu Santiago Bernabeu razšla brez zmagovalca (1:1). Diego Simeone meni, da bi bil razplet lahko drugačen, če bi od prve minute igral Angel di Maria.

Angel di Maria trenutno ni v prvem planu Carla Ancelottija.
Angel di Maria trenutno ni v prvem planu Carla Ancelottija. FOTO: Reuters

Atletico Madrid je na prvi tekmi španskega superpokala prišel do dobrega izhodišča pred povratnim obračunom na stadionu Vicente Calderon. Real je sicer povedel v 81. minuti, ko je prvi gol za aktualne evropske prvake dosegel James Rodriguez. Veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo, saj je zgolj osem minut po podaji s kota zadel Raul Garcia. Strateg gostov Diego Simeone je bil po tekmi zadovoljen, a hkrati priznava, da bi se lahko vse skupaj razpletlo precej drugače, če bi Carlo Ancelotti na zelenico že od prve minute poslal Angela di Mario. Slednji je v igro vstopil 12 minut pred koncem, ko je zamenjal Luko Modrića in takoj poživil igro 'galaktikov', ki so tri minute po njegovem prihodu na igrišče povedli.

Diego Simeone in Carlo Ancelotti
Diego Simeone in Carlo Ancelotti FOTO: Reuters

"Tekma se je prelomila, ko je na igrišče prišel Di Maria. To je popolnoma razumljivo, saj je njihov najboljši igralec. Je igralec, ki na nasprotnikovi polovici ustvari največ priložnosti," je po tekmi povedal Simeone, ki je tako podvomil o taktiki njegovega stanovskega kolega na klopi Reala Ancelottija. Prekaljeni Italijan je hitro odgovoril na Argentinčevo kritiko. "Di Maria je eden izmed odličnih igralcev, ki jih imam v moštvu. A mislim, da je pozabil na Cristiana Ronalda, ki je osvojil zlato žogo in na Garetha Bala, ki je dosegel gol v Lizboni. Di Maria je igralec Real Madrida in uporabil ga bom, ko bom to želel," je bil precej oster Ancelotti. Di Maria je bil pred kratkim blizu prestopa v PSG, zdaj pa naj bi se za njegove usluge najbolj zanimal Manchester United