Sinjemodri s preobratom na Etihadu poskrbeli za lepo predbožično darilo navijačem

Manchester, 18. 12. 2016 18.33 |

Varovanci Pepa Guardiole so topničarjem na domači zelenici pripravili pravo presenečenje in slavili po preobratu v drugem polčasu (2:1). Čast sinjemodrih sta reševala dobro razpoloženi Raheem Sterling in mladi Leroy Sane, medtem ko so igralci na zelenici po videnem sodeč najbolj pogrešali Ilkaya Gündogana.

Drugi polčas je bil zmagoslaven za nogometaše v sinje modrih dresih.
Drugi polčas je bil zmagoslaven za nogometaše v sinje modrih dresih. FOTO: AP

Sedemnajsti krog angleške Premier League je ponudil s pravo poslastico z vrha lestvice, na stadionu Etihad sta se udarila domači Manchester City in Arsenal. Tako na eni kot na drugi strani je preglavice povzročal seznam poškodovanih in kaznovanih igralcev, med drugim strateg domačih Pep Guardiola ni mogel računati na Sergia Agüera in Fernandinha, med drugim pa je zaradi poškodbe kolena manjkal tudi Ilkay Gündogan, zaradi česar so si njegovi soigralci ob začetku tekme poveznili drese z Nemčevim imenom. Prvi polčas je že v samem začetku ponudil z nekaj lepimi akcijami ob katerih je navijačem zastal dih. Že v 5. minuti je tako po lepi podaji Alexisa Sancheza z močnim strelom vratarja sinjemodnih premagal Theo Walcott. Domači niso izgubljali časa in že v naslednji minuti je vratom Petra Čecha nevarno zapretil Raheem Sterling, vendar pa je njegov strel z glavo romal mimo vratnice. Nekaj trenutkov za tem je nenatančno poskusil tudi njegov klubski kolega Yaya Toure, v drugi polovici polčasa pa se je z nevarnim strelom že drugič med strelce skušal vpisati tudi Walcott. Kljub številnim lepim priložnostim sta mreži ostali nedotaknjeni in polčas se je zaključil z rezultatom 1:0 za goste iz Londona.

Manchester City se je iz slačilnice vrnil popolnoma prerojen, Guardiola je namesto Pabla Zabalete v igro poslal Francoza Bacaryja Sagnaja. Že nekaj uvodnih minut drugega dela tekme je dalo slutiti o preobratu in kmalu po sodnikovem žvižgu je za izenačenje poskrbel Leroy Sane, ki je po podaji Davida Silve žogo poslal v spodnji levi kot Čechove mreže. Sinjemodri so v drugem polčasu prevzeli vajeti v svoje roke in v 71. minuti se je z lepo induvidualno akcijo med strelce vpisal Sterling, ki je s tem povedel City v vodstvo. Šest minut za tem je z močnim strelom preizkusil tudi Kevin De Bruyne, vendarle pa sreča ni bila na njegovi strani in žoga se je odbila od desne vratnice. Manchester City se je s tremi točkami zavihtel na drugo mesto Premier League, če pa se bo pod vrhom tudi obdržal bo znano po Mersyside derbiju, na katerem bo Liverpool branil svojo čast in mesto na lestvici.