Slonokoščena obala slavi Gradela, žreb za Mali in Gvinejo

Malabo, 28. 01. 2015 21.16 |

Reprezentanca Slonokoščene obale se je z golom Maxa Gradela prebila v četrtfinale afriškega prvenstva, ki ga gosti Ekvatorialna Gvineja. Na drugi tekmi skupine D sta se Gvineja in Mali razšla z neodločenim rezultatom 1:1, ki imata na drugem mestu isto število točk. O potniku v četrtfinale bo odločal žreb.

Max Gradel je zadel za zmago Slonokoščene obale.
Max Gradel je zadel za zmago Slonokoščene obale. FOTO: Reuters

Slonokoščena obala se je z zmago in tremi točkami prebila na vrh skupine, Gvineja in Mali pa imata po treh krogih enako statistiko (tri tekme, trije remiji, razlika med danimi in prejetimi goli 3:3). Tako bo o potniku v četrtfinale odločil žreb, ki ga bo vodstvo tekmovanja opravilo v četrtek.

Nazadnje so na afriškem prvenstvu žrebali reprezentanco, ki je napredovala v nadaljnje tekmovanje leta 1988, ko se je veselila Alžirija, Slonokoščena obala pa je izpadla.

Za Gvinejo je v 15. minuti iz enajstih metrov zadel Kevin Constant, tri minute kasneje je za Mali enajstmetrovko zapravil Seydou Keita, Modibo Maiga pa je v 47. minuti izenačil.

Max Gradel je edini gol na tekmi med Slonokoščeno obalo in Kamerunom zabil v 36. minuti.