Slovenci evropsko prvenstvo do 17 let začeli z minimalnim porazom

Stara Zagora, 06. 05. 2015 17.11 |

Slovenska nogometna reprezentanca je na svoji prvi tekmi evropskega prvenstva do 17 let v bolgarskem Slivnu izgubila proti Češki z 0:1 (0:0).

Mladi slovenski nogometaši bodo v Bolgariji odigrali (vsaj) še dve tekmi.
Mladi slovenski nogometaši bodo v Bolgariji odigrali (vsaj) še dve tekmi. FOTO: Reuters

Izbrani Igorja Benedejčiča bodo drugo tekmo na prvenstvu igrali v soboto, pomerili se bodo z nemškimi vrstniki, tretjo pa v torek proti Belgijcem.

Čehi so bili nevarnejši v prvem polčasu, predvsem po desni strani, Slovencem pa igra ni prav stekla. V drugem polčasu je najprej priložnost za Slovence zapravil Max Timi Elšnik, v 44. minuti pa so Čehi povedli z zadetkom Ondreja Lingra, ki je uspešno izvedel prosti strel s 17 metrov. Sicer pa tudi v drugem polčasu Slovenci niso prišli do kakšnih resnejših priložnosti, tako da so Čehi vpisali prve točke na prvenstvu stare celine.

Slovenci so začeli v postavi Rok Vodišek, Sven Karić Šoštarič, Sandi Ogrinec, Luka Guček, Matija Rom, Vitja Valenčič, Janez Pišek, Oskar Cvjetičanin, Jakob Novak, Jan Mlakar in Max Timi Elšnik. V drugem polčasu so priložnost dobili še Sandi Ćoralić namesto Karića Šoštariča, Kristijan Sredojevič namesto Piška in Kevin Žižek namesto Novaka.