Slovenci v Celju boljši od Litve

Celje, 04. 09. 2015 21.14 |

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je tudi na drugi kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo 2017 zabeležila zmago. V Celju je s 3:0 (1:0) premagala Litvo in ima po dveh tekmah šest točk.

Slovenska in litovska reprezentanca do 21 let sta se do zdaj v kvalifikacijah pomerili šestkrat, le enkrat so bili boljši Litovci. Tako bo ostalo do njihovega prihodnjega medsebojnega srečanja, saj so tudi v sedmem slavili izbranci Primoža Glihe, ki so od prve minute imeli pobudo na igrišču. Že v osmi minuti je razpoloženi Andraž Šporar streljal s 14 metrov, vendar je Tomas Švedkauskas njegov strel ubranil. V 21. minuti je s strelom od daleč poskusil Marko Krivičič, štiri minute pozneje po prodoru z leve strani Žige Kastrevca še enkrat Šporar, tokrat z glavo.

Pritisk slovenskih nogometašev, selektor Gliha je že pred tekmo napovedal, da bodo njegovi izbranci igrali napadalno, se je obrestoval v 31. minuti. Šporar, ki je v odlični formi, je podal visoko žogo v kazenski prostor gostov, kjer je preletela njihovega vratarja, najmanjši igralec domače izbrane vrste Dino Hotič pa je s strelom z glavo zatresel litovsko mrežo.

Do konca prvega polčasa so Litovci nekako vzpostavili ravnotežje, si po napaki v slovenski ožji obrambi priigrali dve priložnosti, a je mreža slovenskega kapetana Gregorja Zabreta ostala nedotaknjena.

Selektor mlade reprezentance Primož Gliha.
Selektor mlade reprezentance Primož Gliha. FOTO: Damjan Žibert

Tudi drugi polčas so bolje začeli slovenski nogometni upi. Po zapravljenih priložnostih Domna Črnigoja in Kastrevca se je v 65. minuti med strelce vpisal Šporar. Za vodstvo z 2:0 sta bila zaslužna Leo Štulac, ki je štiri minute pred tem zamenjal Kastrevca, in Luka Zahovič. Mariborski napadalec, ki zdaj igra za nizozemski Heerenveen, je z leve strani podal pred vrata gostov, kapetanu ljubljanske Olimpije pa ni bilo težko doseči gola.

Tekma je bila odločena v 81. minuti. Še enkrat je bil v vlogi asistenta Zahovič. Z roba kazenska prostora je z globinsko podajo lepo zaposlil Štulca, ki se je sam znašel pred gostujočim vratarjem in ga v svojem tretjem nastopu za slovensko reprezentanco brez težav premagal.

Slovenija ima po današnji zmagi nad Litvo in junijski, ko so bili v Ajdovščini s 4:0 boljši od Andore, šest točk, v torek pa se bodo pomerili z Italijani. Za italijansko reprezentanco bo to prva tekma v kvalifikacijski skupini 2, v kateri sta še reprezentanci Irske in Srbije, ki bo svojo prvo tekmo igrala šele 17. novembra, ko bo gostovala v Sloveniji. Tri točke imajo tudi Irci, z 1:0 so premagali Andoro, ter slednja, ki je bila z 1:0 boljša od Litve.