Slovenija se po premiernem zadetku Verbiča z Malte vrača z novimi tremi točkami

Attard, 11. 11. 2016 22.13 |

Slovenska nogometna reprezentanca je na četrti tekmi kvalifikacijske skupine F za SP 2018 premagala Malto v gosteh (0:1). V Attardu je edini zadetek na tekmi zabil vezist Benjamin Verbič, za katerega je to bil prvi gol v dresu članske reprezentance. Slovenska reprezentanca v tem ciklusu ostaja neporažena.

Benjamin Verbič (levo) je mrežo Malte zatresel v 47. minuti.
Benjamin Verbič (levo) je mrežo Malte zatresel v 47. minuti. FOTO: Damjan Žibert

Slovenija je tekmo začela v vlogi favorita in to se je pokazalo tudi v uvodnih minutah tekme. V deveti so imeli varovanci Srečka Katanca prvo pravo priložnost, ko je slabo izbijal Ryan Camilleri. Žoga je letela naravnost na nogo Josipa Iličića, ta je z levico sprožil s kakšnih 11 metrov z leve strani, a meril za las mimo leve vratnice vratarja Andrewa Hogga. Štiri minute kasneje je Slovenija v enem samem napadu imela kar tri lepe priložnosti za zadetek: najprej je z razdalje sprožil Valter Birsa, nato z neposredne bližine še Milivoje Novaković, na koncu pa še Benjamin Verbič, a se je s kar tremi obrambami izkazal Hogg. Nepisano prravilo 'kdor ne da, dobi' bi skorajda prišlo v veljavo nekaj minut kasneje, ko je po desni strani prodiral Andre Schembri, v sredini kazenskega prostora pa je lepo našel osamljenega Luka Gambina. Ta je žogo zadel zgolj s kolenom in meril mimo slovenskih vrat. Praktično nemogoče pa je v 30. minuti zgrešil Schembri, ko se je sam znašel pred vrati Jana Oblaka. Ta je nespretno odbil žogo po poskusu Gambina s slabih 20 metrov. Slovenci so nato znova prevzeli pobudo in v novo lepo priložnost prišli v 44. minuti tekme, ko je z roba kazenskega prostora z leve strani še enkrat poskusil Iličić, a meril mimo malteških vrat.

Če je bila v prvem polčasu Slovenija neučinkovita v napadu, pa je v drugem zabila že po prvi pravi napadalni akciji. Ob izteku 46. minute je z desne strani podajal Jasmin Kurtić. Ta je v kazenskem prostoru našel Benjamina Verbiča, ki je dosegel premierni zadetek v članski reprezentanci Slovenije. In to kakšnega: žogo je po podaji vezista Atalante za hrbet Hogga spravil s strelom s peto. V 83. minuti je svojo priložnost na uradni tekmi slovenske reprezentance dočakal tudi Andraž Šporar, ki je zamenjal Milivoja Novakovića. Ob tem velja povedati, da Katanec tokrat ni mogel računati na poškodovana napadalca Roberta Berića in Romana Bezjaka. Prav Šporar je poskusil ob izteku rednega dela tekme. Potem ko je preigral enega od Maltežanov, je z desne strani meril proti vratom domačinov, a je Hogg njegov strel odbil v kot. Na koncu je ostalo pri rezultatu 0:1, kar pomeni, da je Slovenija vknjižila še drugo zmago v teh kvalifikacijah in za zdaj ostaja neporažena (2 zmage, 2 remija).