Slovenske nogometašice v kvalifikacijah za SP vknjižile nov poraz

Domžale, 20. 10. 2017 20.01 |

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v drugem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 v skupini 5 v Domžalah izgubila proti Češki z 0:4. Slovenke, ki so uvodno tekmo v Nemčiji izgubile z 0:6, bodo naslednjo tekmo igrale 24. novembra, ko bodo v Ajdovščini gostile Ferske otoke.

Damir Rob
Damir Rob FOTO: Ervin Čurlič

Čehinje so povedle v deveti minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadela Petra Divišova. V 32. minuti je ista igralka podvojila prednost gostij. V 72. minuti je slovensko mrežo zatresla še Tereza Kožarova, štiri minute pozneje pa je bilo že 4:0 po golu Lucie Vonkove. Selektor Damir Rob je v začetno enajsterico uvrstil Zalo Meršnik, Evelino Kos, Špelo Rozmarič, Ano Milovič, Dominiko Čonč, Laro Prašnikar, Zalo Kuštrin, Špelo Kolbl, Barbaro Kralj, Kajo Eržen in Anjo Prša. V drugem polčasu sta priložnost dobili še Laura Škvorc in Katarina Gadnik.

Slovenke po dveh krogih ostajajo na dnu lestvice brez doseženega gola.
Slovenke po dveh krogih ostajajo na dnu lestvice brez doseženega gola. FOTO: Ervin Čurlič

V kvalifikacijah igrajo reprezentance v sedmih skupinah. Na SP se bodo neposredno uvrstile zmagovalke skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije.