Slovenski nogometaši leto na lestvici Fife zaključili na 69. mestu, Nemci na vrhu pred Brazilci in Portugalci

Ljubljana, Zürich, 21. 12. 2017 12.37 |

Nogometna reprezentanca Nemčije je na najnovejši lestvici Mednarodne nogometne zveze (Fifa) zadržala prvo mesto in bo leto 2017 končala na vrhu. V prvi deseterici ni prišlo do sprememb, druga je Brazilija, tretja pa Portugalska. Slovenija je zadržala 69. mesto.

Svetovni prvaki Nemci so v letu 2017 zmagali na vseh desetih kvalifikacijskih tekmah v boju za svetovno prvenstvo 2018 v Rusiji, sicer pa v iztekajočem se letu niso izgubili na 15 tekmah zapored. Nemčiji, Braziliji in Portugalski v "top 10" sledijo Argentina, Belgija, Španija, Poljska, Švica, Francija in Čile.

Kapetan slovenske izbrane vrste je bil tudi v zadnjem ciklusu Boštjan Cesar (na fotografiji). FOTO: Damjan Žibert

Do prve spremembe na lestvici je prišlo šele na 36. mestu, tam je zdaj Srbija. Eno mesto je pridobila tudi 37. BiH in 38. Avstralija, tri mesta je izgubil DR Kongo, ki je zdaj 39.