Sorloth zamudil rojstvo hčerke in zabil za zmago, Atletico izgubil

Madrid, 21. 04. 2024 20.45 | Posodobljeno pred 12 dnevi

Nogometaši madridskega Atletica so v 32. krogu španskega prvenstva v gosteh izgubili proti Alavesu z 0:2, Villarrealu pa je zmago v 92. minuti priboril 28-letni Alexander Sorloth, kateremu se je med tekmo rodila prvorojenka.

Alexander Sorloth
Alexander Sorloth FOTO: AP

Vodstvo rumene podmornice je Alexandru Sorlothu sporočilo, da lahko izpusti tekmo proti Almerii in ostane v Villarrealu, kjer naj bi njegova žena rodila njunega prvega otroka. Norveški napadalec se je skupaj s partnerko odločil, da bosta odpotovala v Almerio, kjer je Sorloth odigral celo tekmo proti zadnjeuvrščeni ekipi španskega prvenstva. Med tekmo je do napadalca prišla informacija, da je na svet prijokala Emma Sorloth, napadalec pa je v 92. minuti zabil zadetek za 1:2 in ga pričakovano posvetil svoji prvorojenki.

Atletico je po dveh zaporednih zmagah doživel deveti letošnji ligaški poraz. Alaves je vpisal deveto zmago, s katero je prekinil niz treh porazov zapovrstjo in napredoval na 13. mesto španskega prvenstva. Za zmago domačih sta zadela Carlos Benavidez v 15. in Luis Rioja v 92. minuti.