Šporar zaradi poškodbe izpustil prvo spomladansko tekmo

Basel, 08. 02. 2016 17.36 |

Basel je zmagovito začel drugi del švicarskega državnega prvenstva, zaradi poškodbe pa ni nastopil slovenski nogometaš Andraž Šporar. Po zimskem premoru je na uvodni tekmi spomladanskega dela DP aktualni švicarski prvak zmagal s 3:0 ter utrdil vodilno mesto na ligaški lestvici.

Za švicarsko moštvo ni igral napadalec Andraž Šporar, ki je zaradi vnetja stopala izpustil uvodno tekmo spomladanskega dela DP. Sicer je 21-letni Ljubljančan v torek na prijateljski tekmi proti Xamaxu odigral en polčas, nato pa se je glavni trener Urs Fischer po posvetovanju s zdravniško službo kluba odločil, da je bolje, da slovenski napadalec izpusti omenjeno tekmo in da ne tvegajo, saj bo sezona še dolga. "Vnetje se zmanjšuje, vendar ne tako hitro, kot bi si mi želeli. Za nedeljsko tekmo je bilo preveliko tveganje," je za Aargauer Zeitung dejal trener Fischer. Če bo šlo vse po načrtih, bo Šporar, ki je Basel okrepil po prihodu iz ljubljanske Olimpije, nared za veliki derbi v gosteh pri moštvu Grasshoppers v nedeljo 14. februarja.

Pred skoraj 26 tisoč gledalci je Basel premagal Luzern, gole so v drugem polčasu dosegli Bjarnason, Delgado in Steffen. Basel je po 19 tekmah zanesljivo na prvem mestu lestvice (46 točk), drugi Grasshoppers jih je zbral 34.

Andraž Šporar je za Olimpijo v jesenskem delu DP dosegel 17 golov.
Andraž Šporar je za Olimpijo v jesenskem delu DP dosegel 17 golov. FOTO: Damjan Žibert