Lierse, 05. 09. 2014 21.55 |

Nekdanji selektor slovenske nogometne reprezentance Slaviša Stojanović je prevzel belgijsko ekipo Lierse. Ljubljančan je z belgijskim prvoligašem podpisal pogodbo do konca tekoče sezone.

Slaviša Stojanović
Slaviša Stojanović FOTO: Damjan Žibert

Slaviša Stojanović, ki je z beograjsko Crveno zvezdo osvojil naslov srbskega nogometnega prvaka, bo trenersko kariero nadaljeval v Belgiji. Postal je novi trener Liersa, Miloš Kostić pa bo še naprej njegov pomočnik. Ljubljančan je na mestu prvega trenerja Liersa zamenjal nizozemskega strokovnjaka Stanleyja Menza, ki je bil pred nekaj dnevi odpuščen.

Lierse je štirikratni belgijski prvak, dvakrat je osvojil tudi pokalno tekmovanje. V sezoni 1997/98 je igral v elitni ligi prvakov, po šestih krogih belgijskega prvenstva pa je trenutno zadnji na razpredelnici.