Stojanović: Poskušali bomo zmagati, ne bomo pa razočarani, če se bomo vrnili z remijem

Slovensko reprezentanco čaka druga tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2014. Tekmec bo Norveška. Obe ekipi sta v prvem krogu izgubili, nov poraz bi za obe, sicer ambiciozni vrsti, pomenil korak nazaj pri uresničevanju uvrstitve na mesta, ki vodijo v Brazilijo.

Slovenija je te kvalifikacije začela z domačim porazom proti Švici, ki velja za prvega favorita skupine E, v kateri so še Ciprčani, Islandci in Albanci. Čeprav so imeli izbranci selektorja Slaviše Stojanovića na omenjenem obračunu žogo precej v svoji posesti, pa so jim mnogi očitali pomanjkanje predrznosti in inovativnosti, kar naj bi dokazoval (tudi) izbor začetne enajsterice proti Švicarjem, ki je bil na las podoben tistemu iz obdobja Matjaža Keka. Toda za torkovo tekmo se vsaj na nekaterih igralnih mestih obetajo spremembe. Stojanović sicer razumljivo skriva svoja orožja, a v igri so tako Jasmin Kurtić kot Zlatan Ljubijankić in Nejc Pečnik, morda tudi Josip Iličić. "Kar nekaj je alternativ. Včeraj smo nekaj preizkušali, danes bomo še dodatno. V vsakem primeru moramo razmišljati tudi o igralcih, ki so fizično močni, ki imajo dober skok, ker Norvežani igrajo absolutno na preskok. Vsaka prekinitev je nevarna, vključno z avtom, iz katerega žogo vržejo 30, 40 metrov neposredno v kazenski prostor in tam je potem borba za vsako žogo," pravi Stojanović. Kakor koli se bodo predstavili Norvežani, ki so bili za Slovence doslej vedno neugoden tekmec (v petih tekmah so štirikrat zmagali in enkrat igrali neodločeno), bodo gosti na stadionu Ullevaal za ugoden razplet skoraj zagotovo morali zabiti zadetek. Tega jim v Stožicah proti Švicarjem kljub nekaj spodobnim priložnostim ni uspelo. Zato se selektor zaveda, da bo tokrat realizacija zelo pomemben dejavnik.

Slaviša Stojanović

Slaviša Stojanović naj bi bil zaenkrat še čvrsto v sedlu. Bo tako tudi ob morebitnem porazu v Skandinaviji ali pa bo učvrstil svoj status s pozitivnim rezultatom proti Norveški ... (Foto: Damjan Žibert)

"Če se ozremo malce nazaj, vidimo, da je nekako vsaka generacija temeljila na enem ali dveh igralcih, ki sta vodila ekipo v smislu realizacije. Ali je bil to Milivoje Novaković ali Zlatko Zahovič ali v našem primeru Tim Matavž ... In če ne bomo imeli večjega spektra igralcev, ki bodo nevarni za gol, potem bomo vsakič imeli težave, ko določenemu napadalcu ne bo steklo. Moramo se truditi, da najdemo čim več igralcev, ki so sposobni zadeti. Tako kot je primer pri Švicarjih. Na eni strani ustaviš Xherdana Shaqirija ali pa Erena Derdiyoka in se na drugi pojavita Granit Xhaka, Tranquillo Barnetta ... Se pravi, imajo veliko število takih nogometašev, ki so sposobni zadeti gol. Tako da je v tem smislu treba poiskati rešitve," meni slovenski selektor, ki je seveda seznanjen tudi s pomanjkljivostmi norveške obrambe. "Norveška obramba je specifična, strahovito visoka. Imajo dva ali tri igralce, ki merijo približno 195 centimetrov v višino. Je pa odvisno, za katere se bo odločil njihov selektor, ki je v zadnjih tekmah zamenjal kar nekaj igralcev. Na eni strani imajo dobre značilnosti, kar zadeva prekinitve, po drugi strani pa je drugačna njihova okretnost in sposobnost interakcije. To je treba izkoristiti," meni Stojanović. Prav to neokretnost oziroma slabo komunikacijo so na tekmi v Reykjaviku dodobra unovčili islandski nogometaši, ki so z dolgo žogo iz avta povzročili zmedo pred vrati in zabili gol. Je to tudi slovenski recept? "Mi na žalost nimamo igralca, ki bi lahko tako daleč vrgel žogo," je malce v šali povedal Stojanović, ki kot protiorožje norveški igri bolj zagovarja igro po tleh. In ta naj bi prinesla vsaj točko. "Zagotovo se hočemo vrniti s pozitivnim rezultatom. To je cilj, poskušali bomo zmagati. A če malce drugače obrnem – poskušali bomo zmagati, ne bomo pa razočarani, če se bomo vrnili z neodločenim rezultatom," je zaključil Stojanović.

Prenesi v

Glasuj

Pošlji sporočilo

Tvoja E-pošta:

E-pošta prejemnika:

Kratko sporočilo:
 

Komentarjev: 110
Symbolic 11.09.2012 22:30:27
"taktična zamenjava" je reko Milovanovič... Takšna taktika je bumerang, ker upelješ svežega igralca v "kotel" v katerem vse vri in dokler on ukapira za kaj gre... mah... kar slabo mi rata! Ne krivim tolk Kelharja, kot Sojanovića...
Obramba se je malo po znanju, malo po sreči dobro upirala v finišu in bi zagotovo zdržala do konca...
 
tedomedo 11.09.2012 21:55:56
Stojanović: "Poskušali bomo zmagati..."
Prav nič ni videti, da je naša reprezentanca poskušala zmagati, saj so igrali ničvredno in zasluženo so izgubili, pa čeprav te 11metrovke ne bi smelo biti, saj se je tisti Norvežan samo vrgel po tleh.
 
Fugu 11.09.2012 21:52:17
Pa kaj dela ta Kelhar?????????????????????
 
Fugu 11.09.2012 21:50:43
Ma bravo Oblak!!! Sploh ne vem zakaj je forsiral starejšega Handanovića. Pa Šuler je počasen, to se vidi, žal.
Symbolic 11.09.2012 21:49:15
OBLAK! Bravissimo!
Symbolic 11.09.2012 21:07:26
Sredina ne uspeva zadržati žogo... vsaka odbita žoga je njihova... naši ne uspejo izmenjati več kot 2 podaji...
Drugač pa obramba je boljši del moštva, zaenkrat...
tedomedo 11.09.2012 21:13:25
Žal je tako, da imajo naši branilci več dela kot napadalci.
 
tedomedo 11.09.2012 21:00:35
Sem gledal 1. polčas in bi se šel stavit, da bodo Norvežani zmagali, saj naši preveč podajajo po zraku, uspešnost takega podajanja pri naših je pa največ 1%, pa tudi pod pritiskom ne zmorejo streljati in podajati. Zgleda, da se vračamo v čase Zdenka Verdenika, ko smo bili največ predzadnji v kvalifikacijski skupini.
 
al kaida 11.09.2012 18:42:55
napovedujem petardo na slovenskem golu, naj dajo mrežo dol na slovenskem golu da bomo vsi v dvomih koliko golov smo dejansko prejeli
zala.. 11.09.2012 17:45:22
upam na najbolše..
 
PD00X 11.09.2012 15:36:07
Dokler imamo tako slab NZS , ki je izbral tako slabega selektorja , ki pojma nima o nogometu in igralcih , saj je izbral skoraj pol igralcev ( J. Dabanovič , Birsa , Radosavljevič...) , ki v reprezentanco nikakor ne sodijo , lahko pričakujemo samo poraze in zadnje mesto v skupini .
Zadosti imam te Slo. nogometne mafije , ki uničuje vse kar sta Katanec in Kek dobrega naredila za nas , za to enostavno ne bom šel več na nobeno tekmo , ker se ne bodo več delali norce iz mene in mojega denarja .
Več komentarjev