Španci brez Madridčanov preskočili BiH

Ljubljana, 29. 05. 2016 22.55 |

Nogometne reprezentance po Evropi izkoriščajo zadnje dni za priprave na evropsko prvenstvo. Med prijateljskimi tekmami, ki jih igrajo udeleženke Eura 2016, sta odmevali dve z različnim uspehom: svetovni prvaki Nemci so doma izgubili s Slovaško z 1:3, takšen pa je bil tudi izid za zmago Španije proti Bosni in Hercegovini.

Slovaki so presenetili Nemce.
Slovaki so presenetili Nemce. FOTO: AP

Španci so igrali v Švici, v St. Gallenu pa so z ekipo, v kateri še ni bilo reprezentantov obeh finalistov lige prvakov Reala in Atletica, premagali Bosno in Hercegovino. Ta je po pol ure ostala brez edinega strelca Emirja Spahića, ki je dobil dva rumena kartona. Že pred tem je v razmaku sedmih minut dvakrat za Španijo zadel Nolito, končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Pedro. Albanci, ki bodo na Euru nastopili prvič, so premagali Katar s 3:1, Romunija pa je po zaostanku z 1:4 še znižala na 3:4, a ni zmogla popolnega preobrata proti Ukrajini. Turčija pa je z golom Mehmeta Topala v 90. minuti premagala Črno goro.

Italijani po 'italijansko' do zmage nad Škoti
Italijanska nogometna reprezentanca je v prijateljski tekmi pred Eurom 2016 na Malti gostila Škotsko in slavila z minimalnim izidom 1:0 (0:0). Edini zadetek za azzurre je dosegel Graziano Pelle v 57. minuti.