Abu Dabi, 12. 12. 2017 16.27 |

Brazilski Gremio se je z zmago nad mehiško Pachuco uvrstil v finale klubskega svetovnega prvenstva (1:0). Japonski Urawa Red Diamonds so osvojili peto mesto in Zlatan Ljubijankić je po tem, ko je kot prvi Slovenec v četrtfinalu nastopil na tekmi klubskega mundiala, vnovič dobil nekaj minut pred koncem dvoboja z Wydadom Casablanco (3:2).

• Vrhunci tekme Wydad Casablanca - Urawa Red Diamonds
    02:49
    Vrhunci tekme Wydad Casablanca - Urawa Red Diamonds
  • Vrhunci tekme Gremio - Pachuca
    03:00
    Vrhunci tekme Gremio - Pachuca

Če bo madridski Real na drugi polfinalni tekmi svetovnega klubskega prvenstvo pričakovano izločil domačo Al-Jaziro, potem bo nasprotnik evropskega prvaka na mundialu v Združenih arabskih emiratih brazilski Gremio. Južnoameriški prvak, osvajalec pokala Libertadores, je v izenačenem obračunu šele po podaljšku strl odpor mehiške Pachuce, ki je morala še drugič na turnirju odigrati dodatnih 30 minut. Po dveh polčasih brez zadetkov je Pachuco ravno v podaljšku strl Everton, ki je odločilni gol prispeval v 95. minuti. Neuspešen lov za izenačenjem je Mehičanom še otežil junak četrtfinalnega obračuna Victor Guzman, ki je moral dvajset minut pred koncem podaljška z igrišča zaradi rdečega kartona.

Strelec edinega gola na tekmi Everton je zadetek proslavil s trenerjem Renatom.
Strelec edinega gola na tekmi Everton je zadetek proslavil s trenerjem Renatom. FOTO: AP

Zmago na tekmi za peto mesto je zmagovalcem azijske lige prvakov zagotovil Mauricio Antonio z dvema zadetkoma (18., 60.), tretjega je dodal Josuke Kašivagi (26.). Afriškim prvakom je na tekmi uspelo enkrat izenačiti, zadel je Ismail El Haddad (21.), z zadetkom Rede Hajhouja že v sodnikovem dodatku pa so zgolj omilili poraz.

Za peto mesto sta v torek igrala poraženca četrtfinalnih tekem; domača Al-Jazira je premagala Urawo Red Diamonds z 1:0, mehiška Pachuca pa Wydad prav tako z 1:0, a šele po podaljšku.