Costa zabil tudi ob častitljivem jubileju, Chelsea še povečal naskok na lestvici, Topničarji po drami do drugega mesta

London, 22. 01. 2017 17.12 |

Varovanci Antonia Contea so v 22. krogu po zmagi na domačem terenu proti Hull Cityu (2:0) še povišali prednost v Premier League. Arsenal se je z zmago nad Burnleyjem (2:1) pred domačimi navijači prebil do drugega mesta na lestvici. Aktualni prvak Leicester City je v gosteh moral priznati premoč Southamptonu (3:0).

Diego Costa je na tekmi proti Hull Cityu dosegel svoj 52-ti gol v dresu Chelsea. FOTO: AP

Vodilni Chelsea je na Stamford Bridge gostil Hull City in se šele v izdihljajih prvega polčasa prebil do vodstva. Že kmalu po sodnikovem živžgu je nevarno zapretil Diego Costa, ki je tokrat odigral jubilejno stoto tekmo v dresu modrih, kljub veliki premoči domačega moštva na zelenici, pa si je nekaj lepih priložnosti ustvaril tudi gostujoču Hull. Z lepim strelom sta tako poskušala Tom Huddlestone in Harry Maguire, v 31. minuti pa je velika priložnost iz rok ušla Marcosu Alonsu, čigar strel je še pravočasno s fenomenalno obrambo zaustavil Eldin Jakupović. Globoko v sodnikovem podaljšku prvega dela se je med strelce vpisal Costa, ki je s tem dosegel svoj 52-ti gol za modre, navijači tigrov pa se le odličnim obrambam Jakupovića lahko zahvalijo za minimalno razliko pred odhodom v slačilnico.

Tudi po povratku na zelenico je bil med modrimi najnevarnejši odlično razpoloženi Costa, ki je zapravil lepo priložnost za povišanje rezultata, vendar pa je njegov strel z glavo končal za vrati Hull Citya. Deset minut pred koncem je po lepi podaji Cesca Fabregasa končni rezultat postavil Gary Cahill, ki je z glavo zatresel mrežo gostujoče ekipe. Z rezultatom je Chelsea le še povišal svojo prednost pred drugouvrščenim Arsenalom na osem točk.

Alexis Sanchez je bil strelec zadnje enajstmetrovke tik pred koncem sodnikovega podaljška s katero je topničarje popeljal do drugega mesta v Premier League. FOTO: AP

Na domačem stadionu Emirates so bili gledalci po dokaj neatraktivnem prvem polčasu z le redkimi priložnostmi na strani Arsenala in strnjeno obrambo Burnleya priča nekoliko bolj zanimivemu drugemu delu tekme. Za prvi lepo priložnost je poskrbel Alexis Sanchez, ki je z močnim strelom streljal preko prečke, topničarjem pa se je vendarle nasmehnila sreča slabih deset minut kasneje, ki je po izvajanju kota Shkodran Mustafi z glavo zatresel mrežo gostujočega vratarja Toma Heatona. Zaradi grobega prekrška je moral zelenico zapustiti Granit Xhaka, v nadaljevanju tekme pa smo bili priča še nekaterim lepim poskusom, na strani Burnleya je z prostega strela poskušal Steven Defour, na drugi strani pa je strel Dannya Welbecka ubranil Heaton. V sodnikovem podaljšku pa je sledil dramatičen zaključek tekme, po dosojeni enajstmetrovki v korist gostujočega kluba je zadel Andre Gray, tik pred koncem tekme pa je pa je hudi prekršek Bena Meeja z bele točke kaznoval še Sanchez, ki je z rezultatom 2:1 Arsenalu zagotovil napredovanje na drugo mesto angleške Premier League.

Branilec naslova prvaka Leicester nikakor ne najde pravega ritma, ki ga je v lanskem letu pripeljal na vrh Premier League. Na St. Mary Stadionu je izgubil proti domačemu Southamptonu, ki si je že v prvem polčasu zagotovil prednost dveh golov. Moštvo Claudeja Puela je v vodstvo popeljal James Ward-Prowse, pred odhodom v slačilnico pa je mrežo lisic zatresel še Jay Rodriguez. Tik pred konec tekme je po prekršku Wesa Morgana z enajstih metrov v polno zadel Dušan Tadić in tako postavil končni rezultat 3:0, s čimer je Leicester potisnil še v hujšo krizo in še globlje proti repu lestvice.