Topničarji vendarle preprečili poraz

London, 30. 01. 2013 22.34 |

V derbiju 24. kroga Premier League so nogometaši Arsenala na Emiratesu po zaostanku z 2:0 uspeli odščipniti točko Liverpoolu (2:2). Avtorja preobrata sta bila Olivier Giroud in Theo Walcott.

Nogometaši londonskega Arsenala so na Emiratesu gostili Liverpool. Vodstvo redsov je še pred dvobojem zveste navijače razveselilo z okrepitvijo, Brazilcem Philippejem Coutinhom, njihova tiha želja pred uvodnim sodniškim žvižgom pa je bila osvojiti tri točke. Varovanci Brendana Rodgersa so začeli silovito, po vsega petih minutah igre pa je zmedo v kazenskem prostoru topničarjev izkoristil Luis Suarez. Vodstvo je dalo gostom dodatni elan, a vse do izteka prvega dela obračuna je bilo to premalo za več kot minimalno prednost. Za nameček so si nekaj priložnosti priigrali še topničarji, a izida niso uspeli poravnati.

Arsenal se je na domačem Emiratesu 'izvlekel'.
Arsenal se je na domačem Emiratesu 'izvlekel'. FOTO: Reuters

V nadaljevanju so uvodne minute vnovič pripadle gostom, v 60. minuti pa je Jordan Henderson utišal privržence londonskega velikana in na velikem semaforju je pisalo Liverpool 2, Arsenal 0. Gledalci so začeli razmišljati o novem sila bolečem porazu gostiteljev, a Olivier Giroud in Theo Walcott sta med 65. in 67. minuto uspela izid poravnati. Tako sta tekmeca v zadnjih dvajsetih minutah dvoboja začela nizati napad za napadom, nekoliko konkretnejši so bili domačini, a izid se do izteka igralnega časa ni spremenil.

V derbiju kroga sta si tako tekmeca razdelila točke.

KOMENTARJI (29)

jocjoc321
31. 01. 2013 15.31
+2
arsenal skoraj na vsaki tekmi pridejo v zaostanek pol se pa šele zbudijo....treba bo obrambo poštimat pa čeprav so mladi talentirani igralci tm rabjo tut keišnga bel izkušenga kt je biu song npr.
samasa
31. 01. 2013 18.17
oba gola liverpoola sta bila ena sama sreča!
+4
Brla komentarje od zadnjič ko so gunnerji igrali proti chelseaju. A da je Giroud slab?? A kaj pa potem tole da ma v prvi sezoni, pa ni še konec, 10 asistenc in 12 golov?? A to je pa slabo?? Ko so kaki drugi prišli v angleške klube, so imeli polovico manj asistenc in kakšen gol ali dva manj - IN TO V CELI SEZONI!!! Arsenal 4ever!!!
MEDDRIVER
31. 01. 2013 14.39
+4
giroud je mislim da tudi n montpellierju iskal formo pa je bil lansko leto 1. strelec ligue1
kvarkadabra
31. 01. 2013 10.00
+1
Villa v Arsenal..da ali ne..to je sedaj vprašanje :)
{file_deleted}
31. 01. 2013 10.42
Wenger pravi, da ga Barca niti pod razno noče prodat in da so bili glede tega povsem nedvoumni.
+5
upam da so igralci še vedno pod vplivom alkohola po filanu lp v munchnu ker tole kar jst gledam res ne morem dojet... RAFA OUT
TellingTheTruth
30. 01. 2013 23.48
+11
Škoda ker Liverpoolu ni uspelo zmagat. -> nedosojena 11m, čista, v obe roke je zadela žoga branilca. ampak, moram priznat da sodnik ni bil v položaju ko bi to lahko videl, tako da ne prelagam krivde na njega. Glede na prikazano je rezultat pravičen. Priča smo bili fenomenalni tekmi in kot kaže se bo bitka med Arsenalom in Liverpoolom odločala na tekmah z preostalimi klubi! YNWA
FCL
31. 01. 2013 10.54
-1
In to je že druga ali tretja zaporedna tekma, na kateri so bili redsi oškodovani...škoda točk.
Miami_Dolphin
30. 01. 2013 23.36
+8
Pa kaj ta sod od beniteza sploh se dela u chelseaju, legenda di matteo 3 tekme zapored ni zmagau pa je letu, a benitez pa unicuje klub vprico navijacev in se koga drugega. Tip je poslou terrya ze prakticno na zacetku 2. polcasa na ogrevanje, in namest da bi zaprou formacijo je not dau benyouna. Se vid da cesar nima v glavi ma pa v trebuhu. Kar se pa tice borbenosti, spostovanje manchester unitedu, ki se vedno bori do konca ne glede na to kaksen je rezultat in kateri nasprotnik mu stoji nasproti, in tu jim chlesea ne seze do kolen. Enostavnou je prevec podcenjevanja, prehitro se zadovoljijo, ko pa dobijo gol ni nobene motivacije, zelje in borbenosti, in zarad tega nam lovorike letos vse bolj polzijo iz rok..
Rise of the Gunners
30. 01. 2013 23.26
+27
Santos najslabši igralec v Premier ligi, kam je gledal Wenger, ko ga je kupil :S
31. 01. 2013 10.48
+2
No ja, mislim da mu tega slabega nakupa niti ni treba zamerit, je že precej noro dobrih opravil odkar je na čelu Arsenala
31. 01. 2013 14.27
Ok na FB ju piše da nej bi se Wenger zanimal za nekega 22letnega francoza iz Marseilla. Upam da bo, še 9h in pol. Arsenal 4ever!!!