Torresova stotica ob zmagi Atletica

Madrid, 06. 02. 2016 18.27 |

V 23. krogu španske Primere Division se je drugouvrščeni Atletico Madrid na svojem Vicente Calderonu veselil zmage s 3:1 nad Eibarjem. Zmaga bo v najlepšem spominu ostala Fernandu Torresu, ki je v dresu domačinov zabil jubilejni stoti gol.

Fernando Torres je dosegel 100. gol v dresu Atletica.
Fernando Torres je dosegel 100. gol v dresu Atletica. FOTO: AP
Domači Atletico Madrid se je v 23. krogu španske Primere Division želel vrniti na zmagovalna pota, potem ko so v prejšnjem izgubili proti vodilni Barceloni. Varovanci Diega Simeoneja so nastopili močno oslabljeni, saj sta manjkala dva člana udarne enajsterice - branilca Diego Godin in Filipe Luis, oba omenjena sta namreč bila izključena na tekmi s Katalonci. Kljub ne preveč prepričljivi igri jim je vseeno uspelo zabeležiti zmago s 3:1 proti moštvu Eibarja.

Prvi polčas, ki ni postregel z atraktivno nogometno predstavo se je končal z najbolj nepopularnim nogometnim izidom - 0:0. V drugem polčasu pa so za hladen tuš na Calderonu poskrbeli gostje, ki so povedli v prvi minuti nadaljevanja. Po veliki napaki obrambe je slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka premagal gostujoči vezist Keko. To je bil šele enajsti zadetek, ki je končal za hrbtom odličnega Oblaka. Prejeti zadetek je domačine prebudil in takoj so resneje napadli vrata, ki jih je branil Asier Riesgo. V 56. minuti je Koke odlično izvedel kot in v pet metrskem prostoru našel Jose Mario Gimeneza, ki je z glavo izenačil na 1:1. Slabih sedem minut kasneje so se navijači colchonerosov ponovno veselili zadetka. V 63. minuti je namreč Koke zopet izvedel kot in tokrat podal na glavo Saulu Niguezu, ki je povedel domačine v vodstvo z 2:1. Zanimivo, da sta oba zadetka za domače dosegla oba osrednja branilca. Za največje veselje domačih navijačev pa je v sodnikovem dodatku poskrbel ljubljenec občinstva Fernando Torres. V 91. minuti je namreč po podaji Luciana Vietta, 'El Nino', kot tudi kličejo Torresa, žogo zgolj potisnil v prazno mrežo za končnih 3:1. To je bil za Torresa jubilejni 100. gol v dresu Atletica. S šestnajsto zmago v sezoni so se Madridčani na vrhu prvenstvene lestvice izenačili z Barcelono, ki pa ima dve odigrani tekmi manj. Obe ekipi sta zbrali po 51 točk, Real iz Madrida jih je na tretjem mestu zbral 47.

Torres je postavil končni izid v Madridu.