Trener Interja: Handanovič nas je rešil

Milano, 26. 10. 2012 08.36 |

Milanski Inter je s težavo prišel do vseh treh točk na tekmi Lige Evropa proti beograjskemu Partizanu. Milančani so slavili z 1:0, med ključnimi junaki dvoboja je bil tudi slovenski vratar v vrstah Interja Samir Handanovič, ki ga je pohvalil tudi trener Stramaccioni.

Milančani so imeli veliko težav, da so strli odpor borbenega in dobro organiziranega moštva iz Beograda. Zmago je Interju z golom v 88. minuti zagotovil Palacio, vendar je bil prvi junak tekme slovenski reprezentančni vratar Samir Handanovič, ki je znova "zaklenil" svojo mrežo in obranil izvrstno priložnost v 88. minuti, v isti minuti, ko je padel zmagoviti gol Interja. Pohvalo na račun Sarme in njegovih dobrih obramb je izrekel tudi trener Interja Andrea Stramaccioni: "Partizan nas je namučil v prvem polčasu in bil v tem obdobju večinoma boljši od nas. V drugem polčasu pa smo bili boljši, imeli smo dosti priložnosti. Obramba Samirja Handanovića je bila vredna treh točk in znova je dokazal, da je eden najboljših golmanov v Evropi."

Trener Interja Andrea Stramaccioni
Trener Interja Andrea Stramaccioni FOTO: Reuters
Podobnega mnenja je bil tudi Javier Zanetti, ki je za klubsko spletno strani dejal: "Samir je zbral briljantno obrambo in to smo izkoristili."  Slovenska številka 1 je kot običajno ostal miren: "Za to gre pri nogometu. Bilo je pomembno, da zmagamo, to je vse, kar šteje. Naloga golmana je, da ne pusti žogi v mrežo. Za to sem tukaj in ne gre za bolj ali manj pomembne obrambe." Inter je v skupini H Lige Evropa na prvem mestu s sedmimi točkami po treh odigranih tekmah, drugi je z enakim številom točk Rubin iz Kazana in obe moštvi sta si skorajda že zagotovili napredovanje.