Tunizija in DR Kongo med osem na afriškem prvenstvu

Bata, 26. 01. 2015 21.48 |

Nogometni reprezentanci Tunizije in Demokratične republike Konga sta se z nedoločenim rezultatom 1:1 uvrstili v četrtfinale afriškega prvenstva, ki ga gosti Ekvatorialna Gvineja.

Kongo se je med osmerico ekip prebil zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi goli, vse tekme skupinskega dela pa je odigral z remijem; enako kot Zelenortski otoki. Iz skupine B se je s prvega mesta prebila Tunizija. Na drugem mestu je s tremi točkami končal DR Kongo, enako kot Zelenortski otoki, vendar so ti imeli gol razliko 1:1, DR Kongo pa 2:2. Četrta je bil na koncu Zambija z dvema točkama.

Današnja tekma med Zelenortskimi otoki in Zambijo se je končala z izidom 0:0, Tunizija in DR Kongo pa sta se prav tako razšla brez zmagovalca, izid je bil 1:1. Tunizijce je v vodstvo v 31. minuti popeljal Ahmed Akaichi, v 66. minuti je izenačil Jeremy Loteteka Bokila.