Reprezentanca Senegala že po uvodnih minutah do zmage, Tunizijci do prvih treh točk na prvenstvu

Franceville, 19. 01. 2017 19.51 |

Druga tekma drugega kroga skupine B afriškega nogometnega prvenstva v Gabonu je potekala v znamenju Senegala, ki si je že po začetnih minutah prvega polčasa zagotovil zmago nad Zimbabvejem. Na prvi so slavili nogometaši Tunizije, ki so z golom razlike premagali reprezentanco Alžirije (2:1). To je prva zmaga tunizijske reprezentance na tem prvenstvu.

Sadio Mane je že v osmi minuti popeljal Senegal v vodstvo.
Sadio Mane je že v osmi minuti popeljal Senegal v vodstvo. FOTO: AP

Tekma med Senegalom in Zimbabvejem je bila praktično odločena po 14 minutah igre, ko je Henri Saivet, soigralec slovenskega reprezentanta Roberta Berića v Saint-Ettienu, kjer igra kot posojeni igralec Newcastla, Senegal popeljal do vodstva z 2:0. V osmi minuti je bil pred njim uspešen že Sadio Mane, igralec Liverpoola. V drugem polčasu se izid ni več spremenil, Senegalci pa so tako prišli še do druge zanesljive zmage na prvenstvu. Senegal ima z dvema zmagama šest točk, s tem pa se je že uvrstil v četrtfinale afriškega prvenstva.

Tunizija, ki je v svoji prvi tekmi na afriškem nogometnem prvenstvu izgubila s Senegalom z 0:2, je do vodstva prišla v 50. minuti, ko je lastno mrežo zatresel alžirski branilec Aisa Mandi. Še bližje zmagi so bili v 66. minuti, ko je v polno zadel Naim Sliti, sicer napadalec francoskega Lilla, že v sodnikovem podaljšku pa je poraz alžirske reprezentance omilil Sofiane Hanni.
Tunizijci so z zmago pri treh točkah, Alžirija je ostala pri eni, potem ko so v prvem krogu igrali neodločeno z Zimbabvejem (2:2).