Rdeči vragi odščipnili točko lisicam in preložili odločitev o naslovu prvaka

Manchester, 01. 05. 2016 17.01 |

V 36. krogu angleške Premier League sta se na stadionu Old Trafford pomerila Manchester United in Leicester City, ki je v letošnji sezoni presenetil vse in bo najverjetneje postal prvak. Toda na potrditev bodo lisice morale še počakati, saj so potrebovali zmago, proti rdečim vragom pa so tokrat uspeli iztržiti remi (1:1).

Veselje rdečih vragov ob vodilnem zadetku Anthonyja Martiala.
Veselje rdečih vragov ob vodilnem zadetku Anthonyja Martiala. FOTO: AP

Pred današnjim obračunom na Old Traffordu je bila ena stvar kristalno jasna. Če Leicester City slavi na gostovanju pri 20-kratnih angleških prvakih, bo postal prvak Premier League. Toda rdeči vragi, ki so se prejšnji konec tedna uvrstili v finale pokala FA, so imeli drugačne načrte. Četa Louisa van Gaala namreč krvavo potrebuje točke v lovu za uvrstitev v Ligo prvakov. In domači so tekmo začeli odločneje, od prvega sodnikovega žvižga so silovito pritisnili na vrata Kasperja Scmeichela.

Pritisk se jim je obrestoval že v 8. minuti, ko je podajo Antonija Valencie v gol pretvoril Anthony Martial. Gostujoča obramba je povsem pozabila na mladega Francoza, ki ni imel težkega dela in je rutinirano poslal žogo za hrbet Schmeichla, ki bi sicer lahko bolje posredoval. Lisice so v 12. minuti vendarle prišle do prve priložnosti, po podaji najboljšega igralca letošnje sezone Riyada Mahreza je do strela prišel japonski napadalec Šindži Okazaki, a je njegov poizkus z glavo zletel čez prečko gola, ki ga je branil najboljši vratar lige David de Gea. Rdeči vragi pa so na drugi strani nadaljevali s silovitim pritiskom in po strelu Jesseja Lingarda se je moral Schmeichel pošteno potruditi, da ni na semaforju pisalo že 2:0.

Obramba Danca je dala gostom nekaj samozavesti in v 17. minuti je po podaji Dannyja Drinkwaterja s prostega strela je po slabi reakciji domače obrambe z glavo izid na 1:1 poravnal branilec Wes Morgan. Tempo igre je po izenačujočem zadetku nekoliko padel. Domači so sicer še vedno pletli mrežo okoli gostujočega kazenskega prostora, a prave priložnosti si niso pripravili. Lisice pa so se zadovoljile z branjenjem in so na svoje priložnosti čakale s protinapadov. Ob koncu polčasa so vse nevarnejši postajali gostje. Priložnosti so zapravili Drinkwater, Morgan in Jeffery Schlupp. Do konca polčasa se rezultat ni več spremenil in tako je ostalo pri izidu 1:1.

Navijači Leicestra bodo na uradno potrditev naslova morali še malce počakati.
Navijači Leicestra bodo na uradno potrditev naslova morali še malce počakati. FOTO: AP

Drugi polčas so bolje začeli kandidati za naslov prvaka, a niso uspeli še drugič premagati De Gee v golu Unteda. Na drugi strani je poizkusil tudi Lingard, a je bil Schmeichel na pravem mestu. Sicer smo spremljali nekoliko bolj raztrgano igro, videli smo tudi nekaj prekrškov, kar je prisililo glavnega sodnika Michaela Oliverja, da je podelil nekaj rumenih kartonov. Po uri igre pa je domači strateg Van Gaal opravil prvo menjavo. Lingarda je zamenjal Juan Mata, ki je tako dočakal svoj stoti nastop v dresu rdečih vragov.

V drugem polčasu sicer nismo spremljali kaj pride zanimive nogometne predstave. Lepo priložnost je imel v 70. minuti za goste Mahrez, ki je sprožil z roba kazenskega prostora, a je bil De Gea pozoren. V 78. minuti pa se je z obrambo zopet izkazal Schmeichel, potem ko je do strela z glavo po podaji Waynea Rooneyja prišel domači branilec Chris Smalling. Štiri minute kasneje je strateg United opravil še eno menjavo. Nerazpoloženega napadalca Marcusa Rashforda je zamenjal Memphis Depay. In prav nad Depayjem je v 87. minuti na robu kazenskega prostora prekršek storil Drinkwater, ki je zaradi tega dobil drugi rumeni karton in posledično rdečega.

Rezultat se do konca srečanja, kljub krčevitim poizkusom rdečih vragov ni spremenil. Leicester tako ni dosegel želene zmage, ki bi jim prinesla naslov že v tem krogu. Sicer prvaki lahko postanejo že jutri, ko se bosta v londonskem derbiju pomerila Chelsea in Tottenham. Če Tottenham ne uspe premagati modrih, bo Leicester tudi uradno postal prvak. United si je z osvojeno točko zelo otežil pot v Ligo prvakov, saj sedaj za Manchester Cityjem zaostaja štiri točke.

Manchester United - Leicester City 1:1 (1:1)