Urugvaj v izdihljajih tekme do zadetka, Salah obsedel na klopi

Jekatarinburg, 15. 06. 2018 15.55 |

Drugi dan svetovnega prvenstva v nogometu sta otvorili reprezentanci Egipta in Urugvaja. Slednji so si zmago uspeli zagotoviti šele v v zadnjih minutah. Zvezdnik egipčanske izbrane vrste Mohamed Salah je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Urugvajska nogometna reprezentanca je v 1. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Jekaterinburgu premagala Egipt z 1:0 (0:0).

Urugvajci so prišli do pričakovane zmage proti Egiptu, kljub temu, da so večino časa prevladovali, pa so se zanjo morali precej potruditi. Ob nerazpoloženem Luisu Suarezu je Urugvajcem, dvakratnim svetovnim prvakom, tri točke prinesel branilec Jose Maria Gimenez z zadetkom v izdihljajih tekme.

Mohamed Salah
Mohamed Salah FOTO: AP

Prvi polčas je minil v prevladi Urugvaja v posesti žoge, a Južnoameričani niso prav vedeli, kaj naj storijo z njo. Egipčani so se dobro branili, Urugvajci pa niso znali izvesti prave zadnje podaje. Posledično so zgolj enkrat v prvem delu resno ogrozili vrata faraonov, ko je iz bližine Suarez zadel le zunanji del mreže.

Prav Suarez je bil nevaren tudi na začetku drugega polčasa, ko je prišel sam pred Mohameda El Shenawyja, a je slednji strel malce z desne ubranil. Sledilo je novo obdobje brez priložnosti, v 74. minuti pa je Suarez izgubil še en dvoboj z egiptovskim vratarjem.

Egipčani, ki so kljub drugačnim napovedim igrali brez Mohameda Salaha, so bili nato sicer vse bolj "predrzni", a tudi njim ni uspelo pripraviti kakšne nevarne akcije.

Jose Maria Gimenez
Jose Maria Gimenez FOTO: AP

Zato pa je zanjo v 83. minuti poskrbel Edinson Cavani, ki je močno sprožil z volejem z roba kazenskega prostora, a je bil vratar Egipta spet na mestu. V 88. minuti je Cavani zadel še vratnico s prostega strela z dobrih 20 metrov malce z leve strani.

V 89. minuti pa so Urugvajci le povedli, ko je po podaji Carlosa Sancheza s prostega strela z desne strani z glavo zadel Gimenez, soigralec Jana Oblaka pri madridskem Atleticu.

Egipt - Urugvaj 0:1 (0:0)
Gimenez 89.

Egipt: El Shenawy, Fathi, Gabr, Hegazy, Abdelshafy, Elneny, Hamed (od 50. Morsy), Warda (od 82. Sobhy), Said, Trezeguet, Mohsen (od 63. Kahraba).
Urugvaj: Muslera, Varela, Godin, Gimenez, Caceres, Nandez (od 58. Sanchez), Bentancur, Vecino (od 87. Torreira), De Arrascaeta (od 59. Rodriguez), Suarez, Cavani.