V kvalifikacijah poraz Portugalske proti Albaniji

Ljubljana, 07. 09. 2014 23.12 |

S tekmami v skupinah D, F in I so se začele kvalifikacije za naslednje nogometno evropsko prvenstvo leta 2016. Na delu so bili danes tudi svetovni prvaki Nemci, ki so kvalifikacije začeli uspešno, doma v Dortmundu so z 2:1 (1:0) premagali Škote. Na domačem terenu pa so krepko zaušnico dobili Portugalci, z 1:0 jih je premagala Albanija.

Portugalci so doživeli nepričakovan poraz proti Albaniji.
Portugalci so doživeli nepričakovan poraz proti Albaniji. FOTO: Reuters

Z velikim presenečenjem se je razpletel uvodni dan v skupini I. Že Danska ni bila posebej prepričljiva proti Armeniji, za 2:1 je zadel Thomas Kahlenberg v 80. minuti, pravi šok pa so doživeli Portugalci. Albanci so izkoristili odsotnost prvega zvezdnika tekmecev Cristiana Ronalda ter z zrelo in pogumno predstavo pobrali poln izkupiček, junak tekme pa je bil Bekim Balaj z edinim zadetkom v 52. minuti. Za nemško zmago je poskrbel Thomas Müller, ki je dosegel oba zadetka, za četrtega dvojčka v reprezentančnem dresu je zadel v 18. in 71. minuti. Škotom je kanček upanja z izenačenjem na 1:1 prižgal Ikeci Anya v 66. minuti. Junak tekme med Irsko in Gruzujo pa je bil Aiden McGeady, dosegel je oba irska gola, odločilnega v 90. minuti.

Ognjeni krst v uradnih tekmovanjih je doživela reprezentanca Gibraltarja, ki jo v "nemški" skupini čaka status popolnega outsiderja, za začetek pa je miniaturna ekipa s Pirenejskega polotoka (domače tekme igra v portugalskem Faru) morala priznati premoč Poljski z 0:7, ki pa je šest golov dosegla šele v drugem polčasu. En polčas so zdržali tudi Ferci, ki so povedli proti Finski, nazadnje pa je bilo 1:3. V sosedskem obračunu so evropski prvaki iz leta 2004 Grki morali priznati premoč Romunom, edini gol je že v deseti minuti z bele točke dosegel Ciprian Marica.

+7
Druga zaušnica arogantnim Portugalcem sledi iz strani Maribora!
+9
portugalska že dolgo niso več dobra reprezentanca, vedno ko se uvrstijo na prvenstva, izpadejo takoj med prvimi
Symbolic
08. 09. 2014 10.03
+6
Glede spodnjih komentarjev (brez Ronalda / z Ronaldom): mislim, da to ni vzrok za poraz... Drži, Ronaldo je najboljši igralec Portugalske, vendar tudi ostali niso "mačji kašelj"... tudi brez njega bi morali zmagati! Portugalska je imela toliko šans, žoga pa ni in ni hotela v gol... Takšnih tekem smo videli neštetokrat! Če zafuraš vrsto "zicerjev", nervoza igralcev narašča in se zgodi ravno to kar smo videli! Poglejte: streli na gol (skupno) 19:1, koti 10:2, posest 68:32 %... vse na strani Portugalske! Dodajmo temu še rumene kartone: 6:1 (tokrat v korist Albanije) pa je slika bolj jasna: obramba po vsako ceno, tudi po ceni izključitve! Vendar se tekma ne odloča po statistiki, ker šteje le zmaga... Odziv publike je pa bil tudi korekten: brez kakšnega razburjanja, celo z nasmehom na obrazih so mahali z belimi robčki... Paulo Bento dobro ve kaj to pomeni, vendar ve tudi, da se nič ne bo spremenilo, ker ni smotrno menjat trenerja med tekmovanjem...
ponosen_na_24ur
08. 09. 2014 13.08
+1
Symbolic
08. 09. 2014 14.14
+2
A si mogoče zasledil v komentarju, napisal sem: "Vendar se tekma ne odloča po statistiki, ker šteje le zmaga..." A ja... rezultat je pa ITAK podan v članku...
EvelinaHana
08. 09. 2014 08.54
+15
Romunija in Grčija sosedi? Prvič slišim - moram pogledat na zemljevid...
Symbolic
08. 09. 2014 09.12
+14
Ni ti treba... Sreča, da ni kakšnih bolgarov na tem forumu, ker bi zagotovo vprašali: "Kje pa mi spadamo, v Grčijo ali v Romunijo?" ... Avtorja članka in tudi odgovornega urednika 24-ih Ur poslat na večerni tečaj iz geografije Evrope... Les miserables!
+26
Sosedski obračun Romunija - Grčija. Bravo za avtorja.
FCL
08. 09. 2014 07.58
+7
Zamenjal je Romunijo za Bolgarijo...nič takega hahahaha. A sploh kod prebere členak, predno ga objavijo?!?!?!
+24
No Ronaldo no party sramota za Portugalsko! Drugače pa svaka čast Albanija. Iz srca vam privoščim
meskic
07. 09. 2014 23.23
+12
Zdaj bodo realovci opravicevali poraz Portugalske s tem izgovorom:"No Ronaldo, no party."
Campeones34
07. 09. 2014 23.27
-14
Ne, se bo najdu meksic ki bo trdil da sta argentina in portugalska enakovredni ekipi in kako to da ronaldo ni igral s tole ekipo kot messi z argentino. Bebec
Ray-Manzarek 1
07. 09. 2014 23.55
-7
Minotauer: komentar 1a. Sem prvo mislil, da sem ga jaz napisal. Do črke moje misli:)
+9
Smo videli, kaj je CR letos naredil na SP. Še iz skupine niso prišli naprej.
blade9999
08. 09. 2014 00.46
-9
meskic daj ne pretvarjaj se vedno da si neki navijač bayerna in barcelone ker dobro veš da to nisi, si le eden izmed mnogih, ki navijajo proti realu. Taki, ki pa na ta način vedno provocirate, pa niste vredni da bi vam kdo odgovarjal na komentarje..veš, če si takšna oseba, ki vedno išče neke konflikte preko spleta, si sigurno tih kot miška v realnem življenju, lahko da se motim, ampak še bolj verjetno je, da se ne :)
MaunelNeuer
08. 09. 2014 00.54
-5
meskič en sam špiler ne more kaj dosti nrdit, je pa sam izloču Švedsko iz dodatnih ;)
meskic
08. 09. 2014 01.01
+6
Vedno spominjate to tekmo s Svedsko repko kot da je osvojil SP. Tudi Schurrle je dal v kvalifikacijah hattrick proti Svedski na njihovem igriscu, pa nihce ne omenja njegovega hattricka.
tadex121
08. 09. 2014 09.15
+3
meskic to je dejstvo, da brez Ronalda Portugalska še gola ni sposobna dat, nevem kaj je tvoj problem? Kaj pa če rečem, da je Di Maria boljši od Messija in je Argentina nadigrala Nemčijo brez njega? (Nemčija ni igrala z top postavo, vendar 2:4?) Ne razumem od kje prihaja vsa ta nevoščljivost in sovraštvo.
meskic
08. 09. 2014 09.22
-2
tadex121: A ti primerjas finalno tekmo SP in prijateljsko tekmo??? Bravo res. Prijateljska tekma niti pod razno ne bo sla v anale nogometne igre, finale SP pa se bo vsak spominjal. A te boli poraz Argentine v finalu SP?? Kar priznaj. Nemcija je svetovni prvak v nogometu in tega poraz na prijateljski tekmi ne bo spremenil.