V ožjem Fifinem izboru za nogometaša leta poleg Messija in Ronalda še Griezmann

Ljubljana, 02. 12. 2016 16.48 |

Mednarodna nogometna zveza (Fifa) je v ožji izbor za nogometaša leta 2016 izbrala Cristiana Ronalda, Lionela Messija in Antoina Griezmanna. Zvezdnik Reala Madrida Ronaldo je favorit za to prestižno krono, saj je osvojil ligo prvakov in s Portugalsko evropski naslov, čeprav v finalu proti Franciji (1:0) zaradi poškodbe od 25. minute ni igral.

Zmagovalec bo najverjetneje eden izmed dvojice Messi-Ronaldo, a štrene jima bo skušal premešati še Griezmann. FOTO: AP

Zvezdnik Barcelone Lionel Messi, ki je aktualni najboljši nogometaš leta na svetu, je kljub izjemnim predstavam zbral manj odmevnih lovorik. Antoine Griezmann pa je tako s Francijo kot z Atleticom iz Madrida izgubil finalna dvoboja na EP in v ligi prvakov.

Med nogometašicami so v izboru ostale članica zlate nemške olimpijske reprezentance Melanie Behringer, brazilska zvezdnica Marta in ameriška igralka Carli Lloyd. Italijan Claudio Ranieri, trener Leicester Cityja, presenetljivega zmagovalca angleškega nogometnega prvenstva premier league, selektor Portugalske Fernando Santos, ki je osvojil Euro, ter Francoz Zinedine Zidane, ki je popeljal Real Madrid do naslova v ligi prvakov, pa so na ožjem seznamu za trenerja leta.

Na ožjem seznamu za najboljšo trenerko leta pa so Nemka German Silvia Neid, ki je nagrado osvojila že dvakrat in je po olimpijskem naslovu v Riu odstopila s položaja, selektorica ZDA Jill Ellis ter selektorica švedske nogometne reprezentance Pia Sundhage. Nagrade bo Fifa podelila na slovesnosti 9. januarja.