Ronaldo z dvema zadetkoma razveselil navijače na stadionu luči, Lukaku odrešil Belgijce

Ženeva, Zenica, Solna, Lizbona, 25. 03. 2017 19.54 |

Kvalifikacijske tekme za svetovno prvenstvo so postregle z dvema visokima zmagama, v Zenici so s petimi goli slavili nogometaši Bosne in Hercegovine, ki so nadigrali Gibraltar (5:0), Švedi pa so opravili z Belorusi(4:0). Portugalci so tudi po zaslugi zvezdnika Ronalda vknjižili nove tri točke (3:0), Belgijci le s težavo do remija proti Grčiji (1:1).

Cristiano Ronaldo, strelec dveh zadetkov na tekmi proti Madžarski.
Cristiano Ronaldo, strelec dveh zadetkov na tekmi proti Madžarski. FOTO: AP

V Lizboni je portugalska reprezentanca gostila Madžare, stadion luči pa je bil priča dominantni igri Portugalcev, za katere sta se v prvem polčasu med strelce vpisala Andre Silva, nekaj minut za njim pa še Cristiano Ronaldo. Zvezdnik belega baleta je bil natančen tudi v drugem delu tekme, ko je s prostega strela zatresel mrežo gostov. V Sofiji so Bolgari poskrbeli za poraz nizozemske izbrane vrste, zaradi česar so si priborili tretje mesto v skupini A. Glavni 'krivec' za poraz tulipanov je bil Spas Delev, ki je v prvem polčasu kar dvakrat zatresel mrežo gostov in ekipo popeljal na tretje mesto na lestvici. V večerni tekmi se je obetal bolj izenačen obračun, v katerem pa so bili favoriti Belgijci. Toda v Bruslju ni šlo po načrtih domačih, kljub pritisku so se Grki dobro branili, udarili pa takoj na začetku drugega dela, ko se je Konstantinos Mitroglu spretno izognil prepovedanemu položaju in zadel. Grki so po izključitvi Panagiotisa Tachtsidisa večji del drugega polčasa igrali le z desetimi igralci, na koncu pa vidno popustili, kar je z izjemnim zadetkom v 89. minuti izkoristil Romelu Lukaku in poskrbel, da je doma ostala vsaj točka.

Francozi  so pričakovali lahko tekmo z Luksemburgom, a so se ušteli. Luksemburžani so celo povedli, ko je enajstmetrovko izkoristil Joachim Aurelien; gostje so nato sicer hitro izenačili, po golu Olivierja Girouda in vodstvu, za katerega je z bele točke poskrbel Antoine Griezmann, pa se je galskim petelinom ustavilo. Šele drugi zadetek Girouda v 77. minuti je pomenil, da si lahko favoriti oddahnejo.

Vedran Ibišević, strelec dveh zadetkov za reprezentanco Bosne in Hercegovine.
Vedran Ibišević, strelec dveh zadetkov za reprezentanco Bosne in Hercegovine. FOTO: AP

Izbrana vrsta Bosne in Hercegovine je gostila reprezentanco Gibraltarja, ki se trenutno nahaja na repu lestvice FIFA, velika razlika med nogometnima vrstama je bila očitna tudi na zelenici. Domači so povedli že kmalu po začetku, za dva zadetka v prvem polčasu je poskrbel Vedad Ibišević, v drugem delu tekme pa so mrežo gostov zatresli še Avdija Vršajević, Edin Višća in Ermin Bičakčić. Z novimi tremi točkami nogometaši Bosne in Hercegovine skočili nazaj na drugo mesto lestvice.

Švedi so na domačem terenu ugnali Belorusijo, pod zmagoslavje v Friends Areni se je dvakrat vpisal Emil Forsberg, k novim izkupičku treh točk pa sta prispevala tudi Marcus Berg in Isaac Kiese Thelin. Švicarska reprezentanca je v Ženevi premagala Latvijo, za edini zadetek na tekmi je poskrbel Josip Drmić. Tekma med Andoro in Ferskimi otoki se je končala brez zadetka, prav tako tudi obračun med Ciprom in Estonijo.

Portugalska - Madžarska 3:0 (2:0)

Bolgarija - Nizozemska 2:0 (2:0)

Belgija - Grčija 1:1 (0:0)

Luksemburg - Francija 1:3 (1:2)

Bosna in Hercegovina - Gibraltar 5:0 (2:0)

Andora - Ferski otoki 0:0 (0:0)

Švedska - Belorusija 4:0 (1:0)

Švica - Latvija 1:0 (0:0)