Getafe, 29. 01. 2015 17.56 |

Na povratni tekmi četrtfinala španskega kraljevega pokala sta se pomerila Getafe in Villarreal. Na prvi tekmi je zmago (1:0) slavil Villarreal, podobno je bilo na drugem srečanju obeh ekip. Villarreal je znova zmagal z golom prednosti (1:0) in se bo v polfinalu pomeril z Barcelono.

Razplet tekme v predmestju Madrida na stadionu Coliseum Alfonso Perez je enemu od obeh tekmecev ponudil napredovanje v polfinale španskega kraljevega pokala. Za "nagrado", polfinalni obračun z Barcelono, ki je izločila Atletico Madrid, sta se na povratni četrtfinalni tekmi merila Getafe in Villarreal. Na prvi tekmi si je Villarreal na domačem stadionu El Madrigal priigral minimalno prednost (1:0), tekmo je v 85. minuti odločil Bruno. Villarreal je bil v vlogi favorita, o čemer je pričalo tudi razmerje na lestvici španske lige. Villarreal je na 6. mestu (38 točk), Getafe pa na 14. mestu (20 točk), a je imel lepo priložnost za presenečenje pred domačimi navijači.

Prvi polčas je ponudil zelo izenačeno igro obeh moštev, ni pa ponudil veliko pravih priložnosti. Getafe je bil bližje golu, velja omeniti dve priložnosti. Na začetku tekme se je izkazal vratar Villarreala Asenjo, ki je ubranil strel z glavo po izvedbi kota, druga priložnost pa je bila na vrsti ob koncu polčasa, vendar je Leonov strel zletel mimo vratnice. Tako so gostje tudi drugi polčas začeli z minimalno prednostjo, Getafe je znova zapretil v 60. minuti, ko je Lopez zadel prečko. Zato pa je znal Villarreal izkoristiti svojo priložnost, v 78. minuti je napako obrambo Getafeja kaznoval Moreno, ko je rutinirano v kazenskem prostoru preigral vratarja za vodstvo z 1:0. To je bilo dovolj za napredovanje, s skupnim izidom 2:0 si je Villarreal priigral polfinale.

Dvoboj Getafeja in Villarreala na povratni četrtfinalni tekmi španskega pokala.
Dvoboj Getafeja in Villarreala na povratni četrtfinalni tekmi španskega pokala. FOTO: Reuters

Getafe - Villarreal 0:1 (0:0)