VIDEO in FOTO: Brez zmagovalca na stadionu Ob jezeru

Velenje, 22. 08. 2015 17.20 |

Ž.L./T.Š.
113

Na 67. medsebojnem obračunu velenjskega Rudarja in Maribora so knapi zaman iskali prvo zmago na domačem igrišču v letošnjem prvenstvu. Tekma, kjer je blesetel predvsem domači vratar Matej Radan, se je končala z rezultatom 0:0.

Z NK Maribor so se do današnje tekme Rudarji pomerili 67-krat, zmagati jim je uspelo na 11 tekmah, od tega 7-krat na domači zelenici. Prav tako sta se ekipi na 11 tekmah razšli brez zmagovalca. Lani je Maribor dobil tri od štirih tekem, vendar je ravno na zadnji tekmi na Stadionu ob jezeru slavil Rudar in sicer je bilo 2:0.

Po začetnem otipavanju so prvi v 6. minuti zapretili Mariborčani. Po krasnem prodoru Marcosa Tavaresa po desni strani in dvojni podaji z Jean-Philippe Mendyem, je prav kapetan gostov prišel do zaključnega strela z roba kazenskega prostora, vendar je bila obramba Rudarja uspešna v bloku.

Luka Prašnikar je imel v prvem polčasu najlepšo priložnost
Luka Prašnikar je imel v prvem polčasu najlepšo priložnost FOTO: Miro Majcen

Prebudil se je tudi Rudar, ki je dvakrat zapored zapretil iz prostih strelov. Najprej je v 11. minuti po predložku Maria Babića mimo vrat meril David Kašnik. Le dve minuti za tem pa je po prekršku Arghusa za rumeni karton prosti strel izvedel Senad Jahić in s pravo 'bombo' iz kakšnih 25-ih metrov pošteno ogrel dlani Jasmina Handanovića, vendar mreža prvakov je ostala nedotaknjena. Najlepšo priložnost na tekmi je v 20. minuti zapravil Luka Prašnikar, ko je iz slabih treh metrov iz težkega položaja, ko je bil že praktično na tleh, streljal naravnost v naročje Jasmina Handanovića. V uvodnih 25-ih minutah so imeli domači žogo v svoji posesti kar 60 odstotkov igralnega časa.

Do konca polčasa si nobena ekipa ni več pripravila nevarnejše priložnosti. Omembe vredna je edino priložnost Mendya v 40. minuti, ki pa je žogo povsem zgrešil, ko je bil že sam pred domačim vratarjem Radanom. Če bi Francoz zadel bi zadetek obveljal, kljub temu, da je bil v prepovedanem položaju, ki ga sodniki niso dosodili.

V drugem polčasu konkretnejši začetek vijoličastih

Drugi polčas se je začel zaspano. Na prvo priložnost smo čakali do 48. minute. Agim Ibraimi je priboril prosti strel. Do strela je po podaji Dareta Vršiča prišel Tavares, vendar Radan se je izkazal. V 52. minuti se je moral domači vratar ponovno izkazati, ko je s strani nevarno sprožil Aleš Mertelj. Žoga je letela naravnost pod prečko.

Aleš Mertelj je imel eno lepših priložnosti v 60. minuti
Aleš Mertelj je imel eno lepših priložnosti v 60. minuti FOTO: Miro Majcen

Domači so na prvo priložnost v drugem polčasu čakali do 56. minute, vendar je bil strela Damnjana Trifkovića prešibak, da bi ogrozil Handanovića. Minuto za tem se je v priložnosti znašel še Milan Kocić, vendar je storil prekršek nad mariborskim vratarjem, ki je bil že praktično premagan. Dinamičen drugi polčas se je nadaljeval s priložnostjo Mendya v 60. minuti, vendar po krasni podaji Vršiča, Francoz ni uspel premagati izvrstnega Radana.

V nadaljevanju, razen jalovih napadov obeh ekip, pravih priložnosti ni bilo. Malce konkretnejši so bili v svojih napadih domači, vendar niso resneje ogrozili Jasmina Handanovića. V zadnjih 10. minutah se je Rudar osredotočil na branjenje, Maribor pa je malce siloviteje pritisnil. Izvrstno priložnost je v 86. minuti zapravil Grega Bajde, toda tudi on ni uspel premagati danes izvrstnega Radana.

Postavi:
NK RUDAR VELENJE: Radan, Jahić, Knezović (74./Žitko), Kašnik, Ihbeisheh, Bolha, S. Babić, Trifković, M. Babić (89./Tolimir), Kocić (64./Krcić), Prašnikar. Klop: Čretnik, Žitko, Pišek, Grbić, Tolimir, Krcić, Plesec. Trener: Jernej Javornik.

NK MARIBOR: Handanović, Mertelj, Arghus, Šuler, Viler, Vršič, Filipović, Vujčić ( 66./Sallalich), Ibraimi, Tavares, Mendy (80./Bajde). Klop: Cotman, Vuklišević, Janža, Dervišević, Bohar, Sallalich, Bajde. Trener: Saša Gajser.

Glavni sodnik: Matej Jug

Rudar Velenje - Maribor 0:0*