Primera Division: Do zmage Barca in Oblakov Atletico

Barcelona, 18. 04. 2015 17.42 |

Nogometaši španske Barcelone so z goloma Luisa Suareza in Lionela Messija premagali Valencio (2:0) in bodo zanesljivo zadržali vodstvo na prvenstveni lestvici. Zmage se je veselil tudi Atletico Madrid Jana Oblaka.

Nogometaši španske Valencie so se na Camp Nou odpravili z željo po osvojitvi treh točk, a dvoboj katastrofalno začeli. Po vsega 57 sekundah in bliskoviti akciji Barcelone, so zaostajali z 1:0. Lepo akcijo katalonskega ponosa je zaključil Luis Suarez. Naslednjih 44 minut so na zelenici prevladovali gostje z Mestalle. Zelo aktivna Paco Alcacer in Dani Parejo sta nevarno ogrožala vrata Claudia Brava, a njegova mreža se ni zatresla. Niti v 10. minuti, ko je Parejo slabo izvedel 11 metrovko, niti ob vseh napakah obrambe katalonskega ponosa, ki ni imel rešitve za zelo aktivne netopirje.

Luis Suarez je dosegel edini gol na tekmi.
Luis Suarez je dosegel edini gol na tekmi. FOTO: Reuters
Tudi v nadaljevanju je bila slika podobna, Valencia je napadala na vso moč, a njihovi poizkusi niso prinesli želenega rezultata oz. jim je veselje preprečil vratar Bravo. Na drugi strani bi lahko v 64. minuti Lionel Messi potrdil zmago Barce, a mu je veselje preprečila prečka, gostom pa je to dalo še nekaj dodatne energije in njihovi napadi niso pojenjali. Vse do zadnje sekunde, ko so se vsi preselili na polovico tekmeca, za neučinkovitost pa bili kaznovani.

Messi je namreč v zadnjih sekundah zatresel mrežo tekmeca in postavil končni izid dvoboja (2:0).

Oblak premagan, Atletico do zmage
Nogometaši Atletico Madrida so vknjižili novo prvenstveno zmago. Tokrat na gostovanju pri tradicionalno neugodnem Deportivu. Na Riazorju je priložnost za dokazovanje vnovič dočakal slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, ki je moral v 78. minuti pobrati žogo iz lastne mreže po strelu Oriola Riere, nekaj trenutkov zatem pa je prejel še rumeni karton. Zmago je gostom že v prvem polčasu z dvema goloma zagotovil francoski napadalec Antoine Griezmann. Oba gola je dosegel že v prvem polčasu.

+5
Zmago je gostom že v prvem polčasu z dvema goloma zagotovil francoski napadalec Antoine Griezmann. Oba gola je dosegel že v prvem polčasu.... Mislim, M.F., ki si skracal tale članek, podpiši se s polnim imenom in priimkom, če te ni sram.
+19
Pa kaj ste 24kurni novinarji pod vplivom kakšnih substanc ob pisanju člankov ? Pod sliko piše, da je Suarez dosegel edini gol na tekmi, bilo pa je 2:0. Sami sebi delate sramoto in se smešite. Raje zaposlite kakovostne novinarje, ne pa neke študente za male pare, ker s tem samo zgubljate ugled.
šumar
19. 04. 2015 08.19
+7
TRUMPP
19. 04. 2015 10.40
+5
Hkrati pa piše da je Atletico zmagal, nikjer pa s kakšnim rezultatom. Piše samo, da je dal Griezman dva gola. Kako naj vem, da je bil edini strelec in da gola ni dal še kdo drug. Res ...novinarski zmazek.
Felipao
18. 04. 2015 23.31
+30
Kdor je danes gledal obe tekmi je lahko videl kakšna velika razlika v sojenju obstaja med Realom in Barcelono. Medtem, ko sodnik proti Barci piska neobstoječ penal, Realu ne samo, da priznajo gol iz ofsajda, dobi celo penal, ki je že spet bil zelo dvomljiv. James se je očitno že dobro naučil, kako je treba pasti ko igraš za Real. In še to je Real do zadnjih minut dobesedno trepetal za zmago.
MesOjediPinGvin
19. 04. 2015 00.23
+17
Barca totalno tepena v prvem polčasu. Valencia si je lahko marsikaj privoščila, drugi polčas pa je bil malenkost boljši. Nad Messijem en kup prekrškov s spotikanjem in vlečenjem, dosojenih le nekaj. Letos se nad Barcinimi igralci piska malo prekrškov v primerjavi z Realovimi in Atleticovimi. Še dobro, da se kdo ne poškoduje - razen Inieste, nad katerim ni bil piskan prekršek ob naletu od zadaj.
+7
MESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMESSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
aleks 2
18. 04. 2015 22.23
+7
Cestitke navijacem Barcelone za zmago proti to leto nevarni Valencii :) seveda sem vesel za zmago Reala a smo jo drago placali.upam da ni nic hujsega iz Modricom in Benzemajem predvsem.Namesto Balea naj igra James ker je odkar se je vrnil iz bolniške igra odlicno.pa tudi Chicharito ponovno odlicno upam da bo se bo Benz zacel bolj truditi na igriscu ker je lahko eden najbolsih napadalcev ce se potrudi. Ronalo ..hja zgresena 11-metrovka a na koncu le gol.je pa naredil par zelo lepih potez.
egidij73
19. 04. 2015 10.12
+2
Edino ena omembe vredna poteza uspešenega preigravanja je vse kar je bilo videti od Ronalda na omenjeni tekmi .
aleks 2
19. 04. 2015 11.20
-3
edinho70
18. 04. 2015 22.00
+2
naj se vrne Modrič v sredo....pa bo cool....Chicarito v konici .....Baleta in Benzemaja ne bomo pogrešali
Trend01
18. 04. 2015 22.03
-1
Chicharito zna veliko proti Atleticu narediti. Atleti so navajeni igrati proti Benzemaju, ki je dosti višji in manj okreten. Sploh zdaj, ko ga koleno muči. Tu ima Mehičan (v tem primeru) prednost. 2 v špico in sredino na polno odigrat. Kroos - Modrić - James - Isco
Marko28S
18. 04. 2015 22.10
+1
Čiča me je danes zelo pozitivno presenetil!
7strel
19. 04. 2015 10.21
+3
modrič bo manjakl 6 tednov tk da nc nebo z sredo ;)
Rmadrid 1
18. 04. 2015 21.57
-2
Real ni igral tako zelo prepricljivo, pa vendar so tu nove 3 pomembne tocke. Lep gol Jamesa. Gremo Real do konca;)
Marko28S
-3
Ne vem, celo tekmo sem imel občutek, kot da se jim ne da igrati oz. so z mislim že v sredo na povratni tekmi! Glavne so 3 točke!
Trend01
+2
Morda so vseeno v podzavesti malo manj zavzeto igrali. Šans so imeli dosti. Torej vseeno ni bilo tako slabo.
Marko28S
18. 04. 2015 22.22
+2
Ni bilo slabo, ampak se je videlo da so tekmo vzeli malo z levo roko.
+1
Gledam statistiko Juve-Lazio. Kako jim je uspelo tako "na izi" zmagat?
Marko28S
19. 04. 2015 00.43
+2
Pri zahodnih sosedih je Juve pol pa doooooolgo doooooolgo nič!!
Ledo44
18. 04. 2015 21.56
+17
Pa je simulant dočakal žogo da jo porine v gol...jo je čakal od torka...pa dve asistence prva strel na gol druga pa dva metra dolga, če je kaj dlje je že zgrešena
FrancRodeVKristusu
+9
265004
+0
čestitam realu,bili so točno toliko boljši kot kaže rezultat.obenem želim baleu in modriču da bosta do srede v redu,ker ni fer da zmagamo ligo če je real nekompleten
+14
kaj bluziš.a fer je da real zmaga s sodniki.
265004
+3
sej težko priznam ampak moram bit fer in povedat da je bil Real danes boljši.Sodniki se bodo pa sedaj videli v nadaljevanju
19. 04. 2015 00.25
+3
Trend01
18. 04. 2015 21.54
-1
Skromna igra Reala. Zopet zelo dobra igra Jamesa, solidna Kroosa in Ronalda kljub zgrešenemu penalu. 2 asistenci + gol tap-in (nič hudega. Se treba znat postavit). Lepo Chicharito. Obramba plavala. Je pa Ramos lepo žogo zadel pri golu. Tri točke so ostale. Upam, da poškodbe niso prehude. Smo že videli Malago boljše odigrati. Ajd.
+11
a sojenje si pa pozabil.neregularen prvi gol.rdeči karton kroosu za mesarjenje s hrbta.rdeči karton ronaldu za dva boksarka udarca nasprotniku med tekom.seveda sodnik tega ni piskal ker bi se real pritožil in bi kartone zbrisali po tekmi.mogoče pa teh stvari nisi videl ker si gledal na drugem programu kot ostali....
Trend01
18. 04. 2015 22.05
-9
Škoda za prave pristaše Barcelone, ko se vedno barcafani oglašajo. Lahko noč.
kvapaje?
18. 04. 2015 21.53
+20
king of tap-ins scores again hahah pa seveda namesto, da se gre zahvalit chicaritu ker mu je prinesel na pladnju on izvaja svoje neumnosti se veseli in dere kot da je iz 40metrov pajčevino pobral. ah žalostno
18. 04. 2015 21.59
+17
265004
18. 04. 2015 21.52
+19
sam res ne razumem tega ronalda.soigralec mu vse naredi servira žogo na gol črto potem pa ko da gol steče stran od vseh in čaka kdo bo prvi pritekel.res bi lahko vsaj z roko pokazal na igralca ki mu poda.kakšen egoist res!!!!!!!