Van Persie potopil 'svoj' Arsenal

Manchester, 03. 11. 2012 15.15 |

Nogometaši Manchester Uniteda so v derbiju 10. kroga angleške Premier League z 2:1 ugnali Arsenal. Mrežo topničarjev je načel njihov nekdanji član Robin van Persie, na 2:0 je povišal Patrice Evra, častni gol za Arsenal je zabil Santi Cazorla.

Robin van Persie je tako zadel za vodstvo Manchester Uniteda.
Robin van Persie je tako zadel za vodstvo Manchester Uniteda. FOTO: Reuters

Niti sir Alex Ferguson niti Arsene Wenger pred izjemno pomembnim obračunom nista spreminjala udarnih enajsteric, ki sta začeli tekmi proti Chelseaju oziroma QPR. To je bil prvi 'spopad' Robina van Persieja z bivšimi soigralci, Nizozemec pa je hitro dokazal svojo kakovost. Že v tretji minuti si je veliko napako privoščil Thomas Vermaelen, ki je žogo zbil točno do 29-letnega napadalca, slednji pa je z natančnim strelom v desni kot ugnal vratarja Vita Mannoneja. Nogometaše Arsenala je, kot kaže, prejeti gol povsem vrgel s tira, saj v prvem polčasu niso resneje ogrozili vrat Davida De Gee. So pa bili zato gostitelji ob koncu polčasa blizu povišanja prednosti. Po podaji Ashleyja Younga je Santi Cazorla v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik Mike Dean je z nekaj oklevanja pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je izvedel Wayne Rooney, ki pa je meril mimo desne vratnice.

Gostje iz Londona so drugi polčas začeli bolj odločno in si v 53. minuti priigrali veliko priložnost. Do strela v kazenskem prostoru je prišel Olivier Giroud, vratarja Manchestra pa je rešila vratnica. Kazen za zapravljeno priložnost je prišla v 67. minuti. Rooney je poslal odličen predložek v kazenski prostor, za 2:0 je z glavo zadel Patrice Evra. Topničarji so se v še večjih težav znašli dve minuti pozneje. Zaradi drugega rumenega kartona je bil izključen Jack Wilshere. Kljub igralcu manj so nogometaši Arsenala v izdihljajih tekme po zaslugi Cazorle prišli do častnega zadetka. To je bila tudi zadnja akcija na obračunu, tako da so nogometaši Manchestra prišli do osme zmage v tej sezoni Premier League.

Manchester United – Arsenal 2:1 (1:0)
Van Persie (3.), Evra (67.); Cazorla (90.)
RK: Wilshere (67./Arsenal)

KOMENTARJI (73)

mufc7 1
04. 11. 2012 21.33
+2
elbonito ZA MOJE POJME KO BEREM TVOJ TEKST JE VIDNO,DA NIMAŠ NITI SENCE SPOZNANJA NA NOGOMET,KAJ ŠELE NA ZGODOVINO NOGOMETA IN PA NA ANGLEŠKO PRVENSTVO.JAZ ŽE SPREMLJAM NOGOMET OD LETA 1984,IN TUDI GLEDAM VSE TEKME DRUGIH EKIP. TOLIKO V VEDNOST.
elbonito
04. 11. 2012 00.24
-11
mufc7 se vidi da tvoje razmislanje ne presega razmislanja 10 letnega froca, prvo kot prvo se niti niso morali prepirati z vami ker se niso imeli za kaj ker so itak bili za razred slabsa ekipa, vsaki pa bi se prepiral in povedal svoje mnenje o tisti tekmi ko jo je utd zdaj dobil z celsijem 3:2 na taki cudezen nacin ampak vi utdjovci si tega ne date dopovedat bi rad vas videl kako bi reagirali ko bi bili tako oskodovani in zdaj posledicno tudi izgubili 1 mesto
bigfudge
03. 11. 2012 23.38
+13
Obrez: končni izzid 2:0, kajti po golu cazorle je sodnik odpiskal konec, poglejmo si vse tri gole...
Symbolic
04. 11. 2012 10.22
+2
United22
03. 11. 2012 21.51
+9
Zato pa je Arsenal 2.klub za Unitedom za katerega navijam. Bravo vsaka čast obema!!!! GGMU
mufc7 1
03. 11. 2012 21.38
+9
ČESTITKE NA ZMAGI.SAMO IGRA UNITEDA MI NI BILA PREVEČ VŠEČ.PREVEČ SMO GREŠILI,KER BI LAHKO REZULTAT BIL VEČJI.BI LAHKO NA KONCU ARSENAL POTEGNIL REMI,ČE NEBI DAVID OBRANIL NEKAJ LEPIH ŠANS ARSENALA.MOTI ME TUDI ZAKAJ FERGI NE PUSTI VALENCIJI STRELJAT PO GOLU,KO VSE NAREDI IN POTEM MORA PODAJAT DRUGIM NAMESTO,DA BI SAM UDARIL PO GOLU.
mufc7 1
03. 11. 2012 21.30
+18
chelsea 1905 PAMETEN SI KOT ABRAMOVIĆ.DANES SO SODNIKI KRIVI,DA NISTE ZMAGALI.POGLEJ SI NAVIJAČE ARSENALA IN UNITEDA,KAKŠNO MORA BITI NAVIJANJE.SE VIDI,DA ZA CHELSEJA NAVIJATE SAMI SMRKAVCI,KATERI STE NAPIHNJENI SAMIMI ŽALBAMI,KER VAS STARŠI NISO NAUČILI SPOŠTOVANJA IN KULTURE ,KER SE JIM JE DOBESEDNO SVIRALO ZA VAS.
Botsak
03. 11. 2012 20.56
-9
Ste slišal obreza ko je našteval kateri klubi imajo največ točnih podaj.....to je bayern in ne barca in ne manchester al pa arsenal. Drugač pa bayern pele angleške klube scat kdaj če :) aja derbi je bil kr dobr čeprav ni več to kar je bil nekoč ...10 let nazaj
overlord580
03. 11. 2012 21.35
+6
Rekel je 1. Bayern, 2. Barcelona, 3. Manchester United, 5. Arsenal,...
xKocnikx
03. 11. 2012 19.55
+16
Bravo United le tako naprej :D...RVP super igralec. Se vidi razlika med navijači...Kapo dol arsenalovim vsa čast. GGMU !
mitja99
03. 11. 2012 19.33
+32
In spet se je pokazalo da united ne zeli vec ponizati nasprotnikov in igrajo samo toliko kot je potrebno za zmago. Lahko bi sli na polno z igralcem vec pa razen anderson ki se res zeli pokazati po vodstvu z 2:0 ni napadal. Navijaci arsenala vsaka vam cast za objektivnost in priznanje poraza! S tem ste zame zmagovalci.
mitja99
03. 11. 2012 19.37
+20
koconogicuk
03. 11. 2012 20.16
+10
Sej veš, da se vedo najdejo kakšni zafrustrirani manifestanti, ki kvarijo vzdušje.
ROONE_THE_KING
03. 11. 2012 19.23
+20
Tokrat niso bili sodniki čisto nič krivi, Arsenal danes ni bil pravi, United je bil pač boljši. Robin van Persie car škoda ker ga nismo kupili že pred 11imi leti ko je imel United šasno da ga kupi!
U-N-I-T-E-D
03. 11. 2012 18.36
+25
Samo par komentarjov preberem pa se vidi velikanska razlika med arsenalovimi navijaci in chelsivimi. Kako mi gre na zivce ku se vsak dan po tekmi uniteda jokajo preko sodnikov, ko so pa prejsne lete njim gledali cez prste in spregledali marsikaj in sem preprican da bo v nadeljevanju sezone se kaksna taksna tekma je bilo pa vse vredu. Poglejte najprej pri sebi pol pa se jokajte. In za info jokice, ne spremljat samo unitedovih tekem, letos se skor v vsakem kolu na vsaki tekmi dogajajo taksne sodniske napake da ze nemores vec verjeti. Ti angleski sodniki ne veljajo vec veliko. Arsenalovi navijaci pa svaka cast, londonski derbi imate 1+ navijaca
+7
chelseajevi navijači ponovno blemirajo sodnike za zmago uniteda in ponovno bodo blemirali sodnike zaradi neodločenega izida danes proti swanseii. grem stavit!!!
chelsea777
+11
Verjemi da ne bomo..Chelsea je danes igral zanič in remi je zaslužen. Krivec poraza je RDM, ki ni imel jajc, še naprej napadati in se je raje zaprl ter v igro namesto Oscarja poslal bočnega branilca.