VIDEO in FOTO: Tavares ob igralcu več le zagotovil zmago vijolicam

Maribor, 20. 10. 2012 21.49 |

Nogometaši NK Maribora so v derbiju 14. kroga prišli do težko pričakovane zmage nad ljubljansko Olimpijo. Edini gol na dvoboju je zabil Marcos Tavares, ki je sicer v 29. minuti zapravil 11-metrovko.

Nogometaši Maribora in Olimpije so v letošnji sezoni že odigrali prvi večni derbi, in sicer v Stožicah, ko sta se tekmeca razšla brez zmagovalca. Mariborčani so v zadnjem krogu klonili na gostovanju pri kranjskem Triglavu, medtem ko zmaji pod taktirko Andreja Razdrha še niso okusili grenkobe poraza oz. delitve točk. Pred dvobojem v Ljudskem vrtu pa je imel nekaj več težav s sestavo udarne enajsterice ljubljanski trener, ki je nepričakovano ostal brez enega ključnih mož Bobana Jovića. A odsotnost omenjenega se ni posebej poznala. Imel je izjemnega vratarja Aleksandra Šeligo, ki je soigralcem pomagal v mogočih in nemogočih situacijah, tudi po izključitvi Arisa Zarifovića pa slovenski državni prvaki niso uspeli zatresti mreže tekmeca. V 29. minuti je namreč branilec Zarifović nepravilno v svojem kazenskem prostoru zaustavil Dejana Mezgo, sodnik Damir Skomina pa je brez oklevanja pokazal na belo točko in branilca zmajev z neposrednim rdečim kartonom poslal pod prho. 11-metrovko je izvajal kapetan Marcos Tavares, a Celjan Šeliga je bil na mestu.

Ljubljančani so navkljub izključitvi Zarifovića borbeno odigrali celoten dvoboj. FOTO: Damjan Žibert

V drugem delu dvoboja so bili še naprej podjetnejši gostitelji, pripravili so si kar nekaj izjemnih priložnosti, Robert Berić pa je zelo lepo zapravil v 54. minuti, ko je Šeliga še enkrat več izjemo posredoval z bližine. V 76. minuti so zapretili tudi zmaji, z 18 metrov je nevarno poizkusil rezervist Anže Zorc, samo minuto pozneje pa se je lepa priložnost za gol ponudila Krčanu Beriću. Ko je vse kazalo, da je Šeliga vendarle premagan, je veselje mariborskim nogometnim navdušencem preprečila vratnica. Do izteka igralnega časa so eni in drugi poizkušali najti pot do gola, a mreži Šelige in Jasmina Handanovića sta skoraj do izteka igralnega časa ostali nedotaknjeni, nato pa je v 89. minuti za končnih 1:0 zabil Tavares.