Velenjčani evropsko pot končali na prvi oviri, Koprčani zlahka v 2. predkrog

Velenje, 10. 07. 2014 18.45 |

Nogometaši velenjskega Rudarja so na povratni tekmi 1. predkroga evropske lige v gosteh po enajstmetrovkah izgubili proti albanskemu Lačiju z 2:3 in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja. Veliko uspešnejši so bili Koprčani, ki so s 4:0 premagali črnogorski Čelik.

Jernej Javornik
Jernej Javornik FOTO: Damjan Žibert

V prvem polčasu sta ekipi pokazali dokaj enakovredno, čvrsto predstavo, v kateri ni bilo prav veliko lepih priložnosti. Najlepšo Rudarjevo je v 42. minuti zapravil Leon Črnčič, ko je žogo poslal čez gol. Sicer pa je moral trener Velenjčanov Jernej Javornik že v 32. minuti poseči po menjavi, šepajočega Ivana Firerja je zamenjal Milan Kocić. V drugem polčasu so Albanci hitro povedli. Tako kot ob koncu tekme v Celju je udaril nigerijski napadalec Segun Adeniyi, tokrat po podaji Alfreda Zefija. Velenjčanom ni uspelo priti do kakšnega resnejšega zaključka, šele ob koncu rednega dela so Velenjčani pritisnili in prek Denisa Klinarja, Uroša Rošerja, Mateja Eterovića ter Ivana Knezovića nekajkrat poskusili, a na žalost velenjskih privržencev neuspešno. V izdihljajih rednega dela pa se je podobno kot Albancem na prvi tekmi sreča nasmehnila Velenjčanom. V tretji minuti sodniškega dodatka je pritisk knape nagradil, saj je po Rošerjevi podaji izenačil Eterović in izsilil podaljšek.

V podaljšku ni prišlo do določitve, zato so sledile enajstmetrovke. Velenjčani so slabo začeli, saj je Eteroviću uvodni strel obranil Miroslav Vujadinović. A nato tudi Zefi ni zadel in vse se je začelo znova. Toda Knezovićev strel je vratar Lačija spet obranil, tako kot tudi Rošerjevega. Kocić je ohranil nekaj upanja, še več ga je tlelo po zgrešenem poskusu Olsija Teqje in zadetku Klinarja, toda albansko slavje se je vendarle začelo zadnjem strelu Adeniyija.

Koper še enkrat prepričljivo boljši od Črnogorcev

Ivica Guberac
Ivica Guberac FOTO: Damjan Žibert

Primorci so napredovanje začeli potrjevati že v deseti minuti, ko je po podaji Gorana Galešića zadel Jaka štromajer. Vladan Giljen, vratar Čelika si je v 14. minuti prislužil izključitev zaradi prekrška nad Matejem Palčičem, hkrati pa zakrivil najstrožjo kazen. To je zanesljivo izvedel Galešić.

Koprčani so zlahka nadzorovali potek tekme, imeli še nekaj nevarnih poskusov, svoje delo pa so dokončali v končnici drugega polčasa. V 90. minuti se je med strelce vpisal še Matej Pučko, v četrti minuti sodniškega dodatka pa je lahko napredovanje Kopra potrdil Galešić s svojim drugim zadetkom na tekmi.