Glendale, 26. 06. 2016 07.44 |

Bronasto kolajno je na jubilejni izvedbi (južno)ameriškega prvenstva Copa America osvojila reprezentanca Kolumbije, ki je še drugič na turnirju ugnala domače moštvo Združenih držav Amerike (1:0) in dosegla najvišjo uvrstitev po tem, ko je leta 2001 dvignila pokal.

Tretje mesto na Copi Americi je Kolumbijcem prinesel zadetek 29-letnega napadalca AC Milana Carlosa Bacce v 31. minuti. Južnoameričani so tako še drugič na tem prvenstvu premagali ameriške gostitelje. Reprezentanca Kolumbije je proti varovancem Jürgena Klinsmanna dobila z 2:0 že uvodno tekmo skupinskega dela turnirja. Potem ko je rezervist Marlos Moreno tik pred iztekom rednega dela tekme zapravil lepo priložnost za odločilni udarec, sta se  zadnjih minutah sporekla Santiago Arias in Michael Orozco, ki sta oba dobila rdeča kartona, prosti strel Darlingtona Nagbeja pa je poletel v roke vratarja Davida Ospine in Američanom se ni uspelo rešiti v "loterijo" enajstmetrovk.

Veliki finale jubilejne Cope Americe, ki so jo ob svoji stoti obletnici pripravili v Združenih državah, bo v noči na ponedeljek, ko se bodo na vzhodni obali v New Jerseyju, na stadionu MetLife v East Rutherfordu, v ponovitvi lanskega finala za prvo mestu pomerili aktualni prvaki iz Čila in Argentina. Čilenci so v polfinalu z 2:0 premagali Kolumbijce, medtem ko so Argentinci s 4:0 nadigrali ameriške gostitelje.

Združene države Amerike ‒ Kolumbija 0:1 (0:1)