Gelsenkirchen, 22. 03. 2015 14.07 |

Na derbiju 26. kroga nemške nogometne Bundeslige je Bayer Leverkusen na gostovanju z 1:0 ugnal Schalke. Borussia iz Dortmunda, tokrat brez Kevina Kampla, je prekinila niz dveh zaporednih remijev in s 3:2 ugnala Hannover. Za presenečenje je poskrbela Borussia Mönchengladbach, ki je v gosteh ugnala Bayern München (2:0).

• Vrhunci tekem Hannover - Borussia in Schalke - Bayer
    01:37
    Vrhunci tekem Hannover - Borussia in Schalke - Bayer
  • Vrhunci tekem Bayern München – Borussia Mönchengladbach in Mainz - Wolfsburg
    01:54
    Vrhunci tekem Bayern München – Borussia Mönchengladbach in Mainz - Wolfsburg

Junak tekme na stadionu Veltins Arena je bil Karim Bellarabi, ki je edini gol dosegel v 35. minuti. Hitronogi vezist je bil natančen po podaji Simona Rolfesa. Varovanci Roberta di Mattea, ki so v skupinskem delu lige prvakov nastopali skupaj s slovenskim prvakom Mariborom, so bili neprepoznavni in si niso uspeli priigrati pravih priložnosti. Na koncu bi lahko bila zmaga Bayerja še višja, a je prav Bellarabi zapravil dve zreli priložnosti.

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so se uspeli pobrati po visokem porazu proti Juventusu (0:3) in slavili v Hannovru. Gostje so povedli v 19. minuti, ko je zadel reprezentant Gabona Pierre-Emerick Aubameyang. Trinajst minut pozneje so gostitelji izenačili preko Larsa Stindla. Hannover je v 55. minuti ostal z igralcem manj na igrišču, saj je svoj drugi rumeni karton v roku šestih minut prejel Leonardo Bittencourt. Številčno prednost so rumeno-črni izkoristili in zgolj šest minut pozneje so vodili že s 3:1. Najprej je zadel Šindži Kagava, nato pa je svoj drugi gol na tekmi dosegel še Aubameyang. Stindl je sicer v 82. minuti vlil nekaj upanja gostiteljem, a zmaga je odšla v Dortmund. Strateg Borussie Jürgen Klopp je slovenskega reprezentanta Kevina Kampla tokrat pustil na klopi za rezervne igralce.

Raffael je z dvema goloma spravil Bayern na kolena.
Raffael je z dvema goloma spravil Bayern na kolena. FOTO: Reuters

Za največje presenečenje kroga so poskrbeli nogometaši Borussie iz Mönchengladbacha. Varovanci švicarskega strokovnjaka Luciena Favreja so namreč na Allianz Areni ugnali Bayern München in prekinili niz šestih zaporednih zmag Bavarcev v nemškem prvenstvu. Gostje so bili sicer večino časa v podrejenem položaju, a so izkoristili redke ponujene priložnosti in na koncu slavili z 2:0. Oba gola je dosegel brazilski napadalec Raffael. Prvič je 'udaril' v 30. minuti, ko je slabo posredoval domači vratar Manuel Neuer, ki je dovolil, da mu je žoga skozi roke ušla v mrežo. Končni izid je Raffael postavil v 77. minuti po hitro izpeljanem protinapadu. Kljub porazu imajo varovanci Pepa Guardiole pred najbližjim zasledovalcem Wolfsburgom še naprej 10 točk naskoka.

Schalke – Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)