Leverkusen, 13. 01. 2018 08.56 |

Nogometaši Bayerna pod vodstvom legendarnega stratega Juppa Heynckesa še naprej meljejo v domačem prvenstvu. Koledarsko leto 2018 so sinoči začeli z zmago s 3:1 na težkem gostovanju v Leverkusnu. Pred drugim Schalkejem imajo Bavarci zdaj (s tekmo več) že 14 točk prednosti.

Četa 72-letnega stratega Juppa Heynckessa, ki se je na klop Bayerna vrnil kot gasilec iz pokoja, je z zmago na gostovanju pri Bayerju (3:1) vknjižila še peto zaporedno zmago v nemški bundesligi. Heynckessov edini poraz po vrnitvi na klop Bavarcev tako ostaja gostovanje v Mönchengladbachu. Z izjemo tega kiksa so nogometaši Bayerna dobili prav vse tekme, od kar se je na klop vrnil 72-letni nemški strokovnjak.

Tokrat so za zmago v Leverkusnu poskrbeli španski vezist Javi Martinez, francoski ofenzivni vezist Franck Ribery in iz Reala posojeni Kolumbijec James Rodriguez. Ta je s pravo malo mojstrovino v sodnikovem podaljšku drugega polčasa iz prostega strela postavil piko na i za končno zmago Bayerna s 3:1. Častni zadetek za nogometaše iz Leverkusna je v 70. minuti tekme prispeval Kevin Volland.

Bayer Leverkusen – Bayern München 1:3 (0:1)
Volland 70.; Martinez 32., Ribery 59., Rodriguez 90+1.