Rio de Janeiro, 04. 09. 2014 11.43 |

Brazilska nogometna zveza je zavoljo rasističnih izpadov privržencev Gremia na tekmi s Santosom, ki je bila 28. avgusta, iz nadaljnjega pokalnega tekmovanja izločila ekipo iz Porto Alegreja.

Eden najbolj znanih brazilskih klubov, ki ga vodi zdaj že nekdanji selektor brazilske izbrane vrste Luiz Felipe Scolari, je na prvi tekmi osmine finala na domačem igrišču izgubil proti Santosu z 0:2, privrženci Gremia pa so na tej tekmi na rasni osnovi žalili gostujočega vratarja Aranho in ga pri vsakem dotiku z žogo ozmerjali za "opico".

Brazilska nogometna zveza je zavoljo tega Gremio izločila iz nadaljnjega pokalnega tekmovanja in mu naložila denarno kazen v višini 16.000 evrov, sodnik tekme Wilton Pereira Sampaio pa je dobil 60-dnevno prepoved sojenja, ker ni prekinil pokalne tekme v Porto Alegreju.