Toronto, 20. 11. 2013 09.11 |

Brazilija, gostiteljica svetovnega prvenstva v nogometu prihodnje leto, je v prijateljskem srečanju v kanadskem Torontu premagala Čile z 2:1. Za petkratne svetovne prvake sta zadela Hulk in Robinho, Čilenec Vargas pa je pred tem poskrbel za izenačenje.

Brazilci, naslov svetovnega prvaka so osvojili leta 1958, 1962, 1970, 1994 in 2002, so pred tem v soboto v Miamiju ugnali Honduras s 5:0. Pod taktirko selektorja Luiza Felipeja Scolarija je imela najuspešnejša ekipa v zgodovini SP v tem letu 19 tekem in je zabeležila 13 zmag, štiri neodločene izide ter dva poraza.

Luis Felipe Scolari
Luis Felipe Scolari FOTO: Reuters

Ekvador, ki bo tako kot Brazilija in Čile nastopil na SP, pa se je v Houstnu razšel neodločeno 2:2 (1:0) s Hondurasom. Jaime Ayovi je Ekvador povedel v vodstvo v 15. minuti, Carlo Costly je v 63. minuti najprej izenačil, nato pa štiri minute pozneje Honduras povedel v vodstvo. Končni izid je v 89. minuti postavil Enner Valencia, ki je v igro vstopil v 73. minuti. Ekipi sta zaradi izključitev tekmo končali s po desetimi igralci.

+10
Jst bi pa rad vprašal nekaj vse tiste ljudi, ki pravijo da Allegri z tako ekipo kot jo ima ima na razpoloago ne more naredit nič več. Kako je možno da Robinho, Abate, Balotelli, Zapata itd v Milanu igrajo kot amaterji v svojih reprezentacah pa igrajo vrhnusko? A je to mogoče ker Allegri v Milanu v 4ih letih ni dal niti osnutkov neke igre? Z tako ekipo kot jo ima Milan bi mogu bit vsaj 4 na lestvici ne pa da je 10. Nihče ne pričakuje da Milan osvoji naslov, ampak porazi z Verono in Parmo ter neodločeni izidi z Bolognio, Torinom, Chievom so zame neopravičljivi. In preden se spet nekdo oglasi in začne branit Allegrija naj samo spomnem kako je Slovenija igrala pod vodstvom Stojanoaviča in kako pod Katancem. Tolko o tem kaj lahko stori drugi trener z isto ekipo. Se opravičujem za komentar ki nima veze z člankom. LP
+5
Bodmo realni da kvaliteta v Brazilski reprezentanci je velka. Uprašanje je kako bodo delovali proti ekipam ki so velesile. Brazilija že neki let ni več to kar je bla prej ker enostavno ni uspehov. Takele tekme prot Čilu (ki ima nekaj zares dobrih igralcev) in pa proti Hondurasu ne povej nič. Bolj bi me zanimal recmo tekma Brazilija Nemčija al pa Španija.
dannyer
20. 11. 2013 13.23
+2
poglej si sp 2006 brazilija se je hvalila ko je 120 ali 150 državo premagala 5 ali 8 proti 0 . dobijo prvo evropsko veliko ekipo pa je zgodbe konec . koncentracijski pokal ni nič pokazal razen način igre brazilije ko bo šlo za res bo italija in španija veliko bolj močnejši kot so bili .tukaj je še portogalska ,nizozemska ,tudi francija . anglija ki igra kot toplo hladno . pa še ne smemo pozabiti tudi belgija je letos zelo konkurenčna
AntiCule01
20. 11. 2013 10.11
-10
A se ni čiča hvalu še par dni nazaj da bood Svetovni prvaki??????????? hahaah kmal bodo na realan tla padl